Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme tovább tanulnom...

Van értelme tovább tanulnom főiskolán?

Figyelt kérdés

Gazdasági szakra jelentkeznék az egri Eszterházy Károly főiskolába, de nem hiszem, hogy felvennének államilag támogatottként. Egy másik elképzelésem egy felsőfokú szakképzés, pénzügyi szakügyintéző, ugyan ebben az intézményben..bár ez is kapcsolódik a gazdasági szakhoz, szóval szerintem itt is elég sokat kellene fizetnem, és nem tudom, hogy a mai világban, mikor rengetegen gazdasági szakot választanak, lenne értelme egy sima FSZ-t elvégezni ezen a területen, mikor úgy is a diplomásokat veszik fel előbb... 3. elképzelésem a CAD CAM informatikus, vagy CNC gépkezelő...nem tudom, annyira elkeseredett vagyok és már nincs sok időm dönteni.. :(


jegyeim jók, érettségi tárgyakból 5-ös, 4-es, viszont emelt szintű érettségit nem teszek


2012. jan. 11. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld úgy, h felvesznek a pénzügyi szakügyintézőre, elvégzed, aztán felvesznek a gazdasági szakra is az EKF-en és csomó tárgyad beszámítják az előzőből! :) Nekem számviteli szakügyintéző OKJ-m van, de csomót elfogadtak abból is az EKF-en gazdálkodási és menedzsment BA-n. ;)
2012. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze ha nem érdekel a gazdasági szak, menj CNC gépkezelőnek, stb.
2012. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, ha megszerzed a diplomát, mit tervezel? hol szeretnél dolgozni?


Én félek, hogy nem tudnék állást találni, mert tény, rengeteg a hallgató a gazdasági egyetemeken, szerintem nem hiába csökkentették drasztikusan az államilag támogatottat létszámát, (bár ennyire durván azért nem kellet volna...)


amúgy cnc programozóra gondoltam a gépkezelő alatt, bár tudom, hogy a kettő különbözik egymástól

2012. jan. 11. 19:00
 4/6 A kérdező kommentje:
* + főiskolákon
2012. jan. 11. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Jelenleg is dolgozom a fősuli mellett (így értelem szerűen azt levelezőn csinálom). Egy önkormányzati cégnél dolgozom, mint adatrögzítő. Közalkalmazotti jogviszonyom van, így ha elvégzem a fősulit, magasabb bérkategóriába kell kerülnöm. Ha meg nem adják meg, akkor szia dobozos. Jelenleg a harmadik évem taposom az EKF-en, nem mondom nem könnyű meló mellett, de az vigasztal, h már nem sok van hátra.


Szerintem a mai világban bármilyen szakmával nehéz elhelyezkedni, főleg Mo-n. Tény, h elég sokan végzik el azt is, mint én, de talán diplomával a zsebemben talán könnyebben boldogulok ha esetleg munkanélkülire kerülnék.


Szerintem próbáld inkább a cnc programozót ha lehet, az egy fokkal többet ér, mint a gépkezelői.

2012. jan. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül a BGF-en kötöttem ki pénzügy-számvitel szakon :)
2014. ápr. 26. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!