Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Németországban születtem,4...

Csipet-ke kérdése:

Németországban születtem,4 évig ott éltem. Majd Magyarországra kerültem. Szeretnék a német származásomra hivatkozva kiköltözni a családommal. Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés

Anyukám Német állampolgár. De nem tartjuk a kapcsolatot.

Apukám Magyar . Ha jól tudom kettős állampolgárságom volt pici gyerekkoromban.


2011. máj. 5. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
És miért kell hivatkozni a német állampolgárságodra és kinek? Fogod a kis családodat és kimentek..Ennyi..Már munkavállalási engedély sem kell május 1-től..Ha meg német vagy akkor meg főleg nem kell..
2011. máj. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

mi az, h gyerekkorodban kettős állampolgárságod volt? ha volt, akkor most is az van, nem? nem veszik el azt csak úgy...ez fura...nézz utána vmi hivatalos helyen...

abban viszont igaza van a másiknak, h május 1től már nem számít, hogy milyen a nemzetiséged, német vagy magyar...

2011. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, pakolsz és mész.
2011. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2.! Igenis, korábban úgy volt, hogy egy ideig kettős állampolgár az egyén, utána választani kellett.


Kérdező!

Én pont most vagyok ebben a cipőben. Édesapám német állampolgár, de én itt születtem. Ha bemész a nagykövetségre, bemutatod a születési anyakönyvi kivonatodat (benne van, hogy német szülő gyermeke vagy), akkor elvileg simán megadják az állampolgárságot neked.

Abban viszont igaza volt a többieknek, hogy már nem kell az állampolgárság, hogy kimenj, dolgozz és élj ott.

2011. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szabad munkaerő vándorlás van, csak kimész és ennyi.
2011. máj. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

vonatjegyet kell venni vagy bepakolni a kocsiba és kész :)


május 1-től tényleg mintha csak a szomszéd városba mennél


amúgy az is igaz hogy régen választani kellett, hogy melyik állampolgárságot tartod meg a németet vagy a magyart, de ha bemész a követségre, vagy akár a konzulátusra, akkor ott szerintem seperc alatt el tudják neked intézni a német állampolgárságodat


meg aztán anyukáddal is felvehetnéd a kapcsolatot

2011. máj. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Nemetorszagban valasztani kell 18 eves korban allampolgarsagot, de ettol neked semmi problemat nem okoz, hogy nem vagy nemet allampolgar. Mehetsz Nemetorszagba lakni. En is eltem ott 2 evet, nem kell tulbonyolitani. Most mar konnyebb is a munkavallalas majustol.
2011. máj. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Üdv mindenkinek! Köszi a válaszokat, jó hogy a lényege az, pakolj és menj.........na igen talán tényleg ez lenne a legjobb megoldás. De ha az az állampolgárságom (német) nem veszett el "menet" közben, akkor azt hiszem nagyobb esélyekkel indulok azt hiszem.fel veszem a kapcsolatot a nagykövetséggel, aztán majd kiderül mit tehetek, elvégre a gyerekeim jövöje a tét!
2012. jan. 6. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!