Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagykorú tanuló kérésére egy...

Nagykorú tanuló kérésére egy Gimnázium köteles magántanulói státuszt biztosítani, vagy ez elbírálás alapján megy?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, odamegyek az igazgatóhoz, hogy ilyen-olyan oknál fogva magántanulói státuszba szeretnék át kerülni. Megtagadhatja-e ezt tőlem, illetve jogom-e nekem az, hogy ilyen módon folytassam tanulmányaimat (végzős vagyok)
2012. jan. 11. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, pláne ha a tanuló nagybetűvel írja a gimnázium szót.


A helyzet pont fordítva van: te írsz egy szép kérvényt, amiben megindoklod, hogy miért nem tudsz bejárni az órákra és szeretnél magántanuló lenni. Ha az igazgató elégségesnek találja az indoklást, és jók a tanulmányi eredményeid (a legtöbb iskolában ez 4-4.5 fölötti átlagot jelent), akkor magántanulói státuszt engedélyezhet. De nem köteles rá.

2012. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A választ köszönöm, a nyelvtanból történetesen ötös vagyok, csak éppenséggel nem vagyok higgadt hangulatomban. Egyébként nem a helyesírásomra kértem megyjegyzést. De egyébként tényleg köszönöm a választ.
2012. jan. 11. 22:57
 3/3 A kérdező kommentje:
nincs "A" csak símán nyelvtanból
2012. jan. 11. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!