Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Úgy döntöttem anyagmérnöki...

Úgy döntöttem anyagmérnöki szakirányra fogok jelentkezni. Addig van még két évem. Milyen tárgyakból kell jónak lenni? Egyáltalán jó ez a szakirány?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 14:54
 1/4 A kérdező kommentje:
fizika faktra jelentkeznék
2012. jan. 13. 14:56
 2/4 anonim ***** válasza:
anyagmérnöknek akarsz jelentkezni , vagy már egyetemista vagy?
2012. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az akarok lenni. Írtam, hogy 10-es vagyok.
2012. jan. 13. 16:06
 4/4 anonim válasza:
Igen, jó szakirány. Ha elvégzed nagy eséllyel találsz munkát azon a területen. Én most vagyok harmadéves anyagmérnök hallgató. Azt tanácsolom, hogy a fizikára és kémiára gyúrj rá leginkább. Itt van néhány fontosabb tantárgy, amit én tanultam, vagy tanulni fogok: Anyagok szerkezete és tulajdonságai, bevonatolási technológiák, fémek, kerámiák, polimerek kémiája, fémtechnológia, gyártástechnológia, hő- és áramlástan, hőkezelés és felületkezelés, hulladékfeldolgozás, kerámiatechnológia, kémia és anyagismeret, kompozitok, könnyűfémek olvasztása, környezetvédelem és energiagazdálkodás, mechanika, minőségirányítás, öntészeti eljárások, polimertechnológia, szabványismeret, szerszámtervezés, technológiai modellezés, tulajdonság és szerkezetvizsgálat, vaskohászattan
2012. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!