Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia: ELTE, Károli,...

Pszichológia: ELTE, Károli, SZTE? Mi a sorrend, melyikre érdemesebb menni?

Figyelt kérdés
A pszichológia kutatási területein szeretnék később munkát találni. Az lenne a kérdésem ez alapján, hogy akik jártasak a témában, tapasztalattal rendelkeznek, pszichológiát tanulnak/oktatnak, stb., milyen véleménnyel vannak ezekről az egyetemekről, mi a sorrend? Külföldön szeretnék majd elhelyezkedni, melyik egyetem készít fel erre a legjobban?
2012. jan. 14. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek közül talán Károli (mivel az ELTE színvonala zuhanóban, SZTE-n meg jóformán senki nem veszi komolyan a BTK-t (csak ők magukat)).
2012. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha kutatni szeretnél,mindenképpen ELTE.


Egyéb más esetben,ha később mégis a gyakorlati munka mellett döntenél: egyértelműen Károli,Szeged,ELTE.


pszichológus hallgató

2012. jan. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ELTE, SZTE, Károli.
2012. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

utolsó! mi alapján?

köszönöm az eddigi válaszokat egyébként

2012. jan. 14. 17:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kutatni szeretnél, én is az ELTE-t mondanám elsőnek, mindenkitől azt hallottam, hogy ott főleg (nagy) lexikális tudást lehet szerezni. A Károli gyakorlatiasabb, a szegediről sajnos semmit nem tudok.
2012. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A 17:30-as vagyok.

Nos, az ELTÉT az mondtam elsőnek, mert Magyarországon (és szerintem külföldön is) ennek van úgymond a "legnagyobb neve". Én csak a BTK-s nyílt napjukon voltam anno, de őszintén: nekem az nem nyerte el a tetszésemet. Kicsit el vannak szállva maguktól, és nekem is az a véleményem, hogy több hangsúlyt helyeznek az elméleti oktatásra. Ettől függetlenül, természetesen még mindig a "legjobb" egyetem marad ezen a téren.


A SZTE azért a második, mert nagyon jókat hallottam a külkapcsolatairól, van egy ismerősöm, aki ide járt, és most a Cambridge-i egyetemen vendégoktató. Valamint, nekem abszolút szimpatikus egyetem, jó lehetőségekkel, stb.


A Károli részben a SZTE miatt került az utolsó helyre. Eléggé sok vitát hallottam már, hogy melyik a jobb? a Károli vagy a PPTE, de őszintén, nem nagyon ismerem a helyet. Van egy ismerősöm, aki ide jár anglisztikára, ő jókat mondott róla, azt mondta, szereti, de elég komolyan számon kérnek (melyik jó nevű egyetemen nem?).


Szerintem, ha teheted, menj el nyílt napokra, és válaszd azt, amelyik NEKED a legszimpatikusabb. Mindegyik egyetemmel/főiskolával el lehet jó dolgokat érni, nincs olyan, hogy "ez semmire sem jó". Ha azért mész oda, hogy tanulj, és kihasználd a lehetőségeket, akkor még abból is nagyon jó lehetőségeket tudsz kihozni, amit előtte mindenki lehordott.

Sok szerencsét neked a felvételihez! =)

2012. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha a kutatás érdekel, akkor egyértelműen az elte. nagyon elméleti és kutatásközpontú az oktatás, és külföldön is ismertebb a neve. nálunk a károlin inkább gyakorlati az oktatás.
2012. febr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát már le kellett adni a jelentkezést de azért köszi a válaszokat. a kérdésben leírt sorrendben jelöltem meg őket:)
2012. márc. 3. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!