Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociálpedagógia és gyógypedag...

Szociálpedagógia és gyógypedagógia között mi a különbség? Melyiket érdemesebb megjelölni fősulin?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sok különbség, csak ég és föld. A szociálpedagógiával nevelési tanácsadó lehetsz kb., a gyógypedagógiával fogyatékos, esetleg kisebb problémával redenlkező gyerekeket tanítasz. Azt érdemes megjelölni, amelyik jobban érdekel, mert teljesen más munkakör, és pl. a gyógypedagógiával biztosabb a munka, de kevesen bírják.
2012. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

értem!

köszönöm a válaszokat!

akkor a szociált annyira nem érdemes megjelölni? mert nem biztos,hogy lesz munkám igaz?

2012. jan. 14. 18:16
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

17:52-es válaszoló vagyok. Ezekkel (és bármilyen pedagógiai) szakkal szerintem csak az a "baj", hogy a mai 3 éves korosztály 25%-a roma. (Sajnos már nem tudom megmutatni, hol olvastam.)

Ezzel senkit, vagy semmilyen érzést nem akarok megbántani, de ezek a gyerekek nem túl jó családi és kulturális háttérből jönnek, és őszintén: én nem mernék egy olyan osztályban tanár lenni, ahol a 25% roma.

De, te tudod, természetesen, ez csak az én véleményem. :)

2012. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"én nem mernék egy olyan osztályban tanár lenni, ahol a 25% roma."


- Az meg nem való pályára, akit ez elriaszt.


Egyébként a gyógypedagógus neveltjei között egészen más az arány. És azt hiszem, a kérdező nem értette meg igazán a lényeget, ha csak az maradt meg, hogy az egyikkel nehezebb elhelyezkedni.

2012. jan. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az előzőhöz mégis hozzátenném, hogy azért nem való pályára, mert ha ez valóban probléma, akkor éppenséggel ez feladat a tanárt illeti meg. Mert hát a tanárság kicsivel magasztosabb dolgokat takar annál, mint hogy leadok egy anyagot, majd jegyet adok...
2012. jan. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Ha jót akarsz magadnak akkor messziről elkerülöd a szociálpedagógiát!Ha viszont minden áron e két szak közül akarsz választani, akkor gyógypedagógiát tanulj!Nem hiszem hogy egész életedben arra vártál hogy lepukkant környezetbe környezettanulmányokat készíts és olyan munkaköröd legyen ahol nem becsülnek meg!Ahol hiába próbálsz meg segíteni a kliensnek, nem értékelik csak mindent támadásnak vesznek, ahol nincs sikerélménye az embernek!A szociálpedagógia szinte teljesen ugyanaz mint a szociális munkás-)Többnyire családsegítőnél, családok és gyermekek átmeneti otthonában ill. gyermek és ifjúságvédelmi felelősnek helyezkedhetsz el ezzel a végzettséggel és az még a jobbik eset..A szoc. munkával eü.-i intézményben is el lehet helyezkedni, a szoc.ped.val viszont korán sem..A gyógypedagógia sokkal komolyabb, jobb szakma!De szerintem mindkettőnél találnál jobbat!
2012. jan. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Szia!Én gyógypedagógia asszisztensként végeztem pár éve!Nagyon szeretem a szakmám, és ha tehetném ebben a szakmában dolgoznék...Borsod megye nem ad széles lehetőséget az elhelyezkedésben,de lenne munka bőven!A sérülteken segíteni,fejleszteni kihívás,de ami szeretetet adnak....megéri!
2012. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!