Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi orosz szakra semmifél...

Egyetemi orosz szakra semmiféle "alap" orosz tudás nem kell? Az egyetemen az alapoktól kezdik tanulni?

Figyelt kérdés

Mert érettségi követelménynél úgy van, hogy magyar vagy történelem ÉS angol vagy francia vagy ... vagy orosz...


Tehát ez azt jelenti, h egy magyar (K) és egy angol (K)érettségivel felvesznek, mert mondjuk pontjaim megvannak hozzá. Viszont nincsen semmi orosz tudásom, de ez nem is követelmény.


Akkor ezek szerint az egyetemen alapoktól kezdik az orosz oktatást?


2012. jan. 15. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne úgy menj oda, hogy nem tudsz semmit, mert még fel sem ébredtél abból a tudatból, hogy felvettek, már repülsz is.

Persze nem lehetetlen, de gondolom a nap 24 órájában te sem szeretnél oroszul tanulni.

2012. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
persze, ez teljesen igaz. csak ez érdekel, hogy alapoktól kezdik-e. mert nyelvérzékem megvan hozzá de azt belátom, hogy nagyon kemény egy ilyen nyelv más betűkkel, meg minden...
2012. jan. 15. 14:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm oroszra jár. Neki volt nyelvvizsgája (középfokú), de úgy is lehet menni, hogy nem tudsz semmit, vannak olyan évfolyamtársai is. Szétszedték őket három csoportra, egyben vannak a kezdők, egyben a középhaladók, egyben meg a felsőfokúsok/anyanyelvi szinten lévők.

Egyébként azoknak, akik nem tudnak oroszul, szerintem kb. k.vára semmi értelme nincs a szaknak. Ha jól tudom az a követelmény, hogy 3 év alatt meglegyen a középfokúd...

Hát kb. többet érsz vele, ha elmész nyelvkurzusra vagy tanárhoz, akkor legalább nem kell mellette orosz irodalmat meg nyelvészeti dolgokat tanulni...

2012. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell előképzettség, az alapoktól tanulsz mindent! Nekem az egyik barátnőm a NYME - BTK-ra jár oroszra és ő is így volt vele.

Az alapoktól kezdték a tanulást, csoportbontásokban dolgoztak a elején. Egyébként Erasmussal nemrég volt kinn Moszkvában, és a munkanélküliség sem fenyegeti mert elég sok keres oroszul beszélő szakembert.

Az oroszban nagyon sok lehetőség van, én csak ajánlani tudom neked hallott tapasztalatok alapján. :)

2012. jan. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
*elég sok cég
2012. jan. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi az infókat. na ez hasznos volt, akkor tehát nem túlzottan érdemes így belevágni. :) köszi még egyszer :)
2012. jan. 15. 17:09
 7/9 A kérdező kommentje:
utolsó neked is köszönöm a kommentet. :) és h ment a barátnődnek az orosz? mennyit kellett tanulnia egyetemen kívül a nyelvet? nagyon nyomatta? és nehéz volt neki?
2012. jan. 15. 17:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 0 tudással kezdtem az orosz szakot.Nem mondom, hogy nagyon egyszerű volt, de ha minden nap tanulsz akkor nem lesz vészes = )
2012. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És hol lehet ezzel elhelyezkedni? Érdemes tanulni?
2012. jan. 23. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!