Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon kell továbbtanul...

Milyen szakon kell továbbtanulnom, hogy börtönben dolgozhassak, mint nevelő, vagy, hogy taníthassam a rabokat?

Figyelt kérdés
Igazából bármi érdekelne ami börtön munkához kapcsolódik. Lány vagyok, úgyhogy nem is igazán tudom, hogy miként dolgozhatok ilyen helyen.
2012. jan. 15. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj a felvi.hu-ra, ott a szakok, képzéseknél a katonai szakok között találod meg ezt. Alkalmassági sztem van..
2012. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben, van ilyen, hogy büntetésvégrehajtási nevelő alapszak, akkor elvileg lehetsz nevelő

ha tanítani akarod őket, akkor ahhoz más jellegű végzettség kell ( tanár, tanítóképző, vagy pszichopedagógia)

Még szokák intézni a börtönökben az utógondozást, meg a különböző foglalkozásokat (ezek levezénylése, témavezetése, programszervezés, csoportok stb...)

Én, ahogy eddig gyakorlatban láttam- de nem dolgozom ilyen helyen, csak hasonló területen, és voltam pár intézménylátogatáson- nem nézik azt, hogy szakirányú végzettséged legyen a börtönben jóformán semmilyen területen (kivéve, ha tényleg tanítasz, mert akkor ahhoz pedagógusi végzettség kell), azért ha ilyen területen akarsz dolgozni, jó ha olyan végzettséged van, ami által feltételezhetően értesz az emberekhez, tudsz hatni rájuk (szociális végzettség, pedagógus, pszichológus), de nem feltétlen kell, hogy büntetésvégrehajtási nevelő légy. Én igazából olyanokat is láttam már, hogy valaki mérnöki végzettséggel volt nevelő, mert csak egy diploma kell hozzá, illetőleg láttam olyat, hogy valaki sima érettségivel dolgozott szociális előadóként... Viszont, ahogy tudom, mindenkinek, aki börtönben dolgozik, már amikor felvették el kell végeznie a bvop-nál valami belső tanfolyamot (nem tudom a pontos nevét- de ahogy tudom ez valami előírás)


az, hogy lány vagy már nem hátrány szerintem, bár tény, hogy a börtönben magasabb poziciókban inkább férfiak vannak, viszont nevelő, illetőleg más fentebb említett munkaköröket ugyanúgy ellátnak nők is...

2012. jan. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tanítani tanári végzettséggel lehet, bent is és kint is.
2012. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lényegében akármilyen végzettséggel lehetséges. Tanári pl, de ugye a felsőoktatásban is csak szakvégzettséggel tanítanak sokszor a tanárok.

Viszont amin elbukhat a dolog: elvileg (bár aktuálisan a fene tudja, jövőre meg pláne, szeretik változtatni a dolgokat) meg kell felelni egy pszichológiai teszten (mint a rendőröknek pl.), mert azért elég nagy nyomással jár egy ilyen munka.

2012. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13:38: nem lehet lényegében akármilyen végzettséggel tanítani, csak a törvényben meghatározott tanári végzettséggel. A felsőoktatás más.
2012. jan. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek
2012. jan. 23. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!