Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az egyetemen a fizika...

Milyen az egyetemen a fizika szak, megéri?

Figyelt kérdés

Mennyire nehezebb, mint a középiskola? Elvégezhető? Matek húzós rajta? Melyik egyetemre menjek?

Fizika ötös voltam mindig matekból úgy szintén, infoból is.

Biosz 4es hát nem a kedvencem. Kémia 4-5 változó mihez áll közelebb a bioszhoz vagy a fizikához. Nagyon sok fizikához kapcsolódó könyvet és újságot olvasok. Alapszinten tudok programozni és szeretek itthon barkácsolni is.


2012. jan. 16. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy bármilyen egyetem (kivéve amelyek diplomája nem ér semmit) sokkal nehezebb, mint egy gimnázium. Ám tényleg csak le kell ülni és tanulni, akkor nem lesz baja az embernek, ám annyi megtanulandó anyagot kapsz, amiről még nem álmodtál.


A fizika szak nem rossz, ha fizikatanár vagy kutató szeretnél lenni, esetleg ha te akarsz lenni Dr. Sheldon Cooper. Ám Magyarországon nincsenek megfizetve sem a tanárok sem a kutatók.


Gondoltál arra, hogy gépész/villamosmérnök legyél? Ezeken a szakokon a programozás is előkerül (amikor a gépeket kell programozni), ráadásul mondtad, hogy szeretsz barkácsolni. Ezenkívül nagyon jó elhelyezkedési lehetőségek vannak, szinten minden álláskereső portálnál csak mérnök-állásokat látok.


Szerintem ez jobban megérné, bár több matek van, mint a fizika szakon (bár szerintem fizika szakon is lehet csomó matek, hiszen helló, a fizikában képleteket is tanul az ember), de ha mindent beleadsz és igyekszel szorgalmas lenni, akkor jó mérnökszakember válhat belőled.

2012. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam rajta, lehet az lesz most már inkább az anyagi helyzetem fogja meghatározni, esetleg a kormány a "jó" intézkedései miatt.... De egyébként köszönöm a válasz.:)
2012. jan. 17. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!