Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkezés előtt állok és...

Jelentkezés előtt állok és több opcióm van. Biológiába vagy orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus szakban gondolkodom. Melyiket éri meg jobban választani? Melyik szak piacképesebb? Melyik-el lehet jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Attol fugg, hol szeretnel elheleyezkedni. Ugy tudom a biologusokert most nem kapkodnak, nem ugy, mint a biosz tanarert. En kepalkoto vagyok, nagyon szeretem, az elhelyezkedessel nem sok gond van, sokan mennek vele kulfoldre. Kepalkotonal hatrany, hogy a lanyokat talan kevesbe szeretik alkalmazni, mert terhesen nem lehet dolgozni egy percet se, mig fiunal nincs ilyen gond. Viszont fiu alig van nalunk, igy kenytelenek noket is felvenni. :) A fizetes veszelyessegi potlekkal egyutt 120 korul van. Mester epul mindkettore, ugy gyarapithatod az eselyeid, meg talan a penztarcad is. Nem tudom mit irhatnek meg, ha van kerdes, uzenj.
2012. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Laborral többre mész! Kutatólaborral rengeteg irányba mehetsz és külső munkákból jó fizetést lehet szerezni, illetve a mesterképzés képalkotónak még nincs, de szerintem nem is kell. Amíg itthon semmibe veszik a diplomás radiográfusokat, mert így hívják őket a "nagyok" addig csak a teljesen elkötelezettek menjenek ezen az úton szerintem. Biológia, ha végig járod az utat, mesterképzés, Phd, van "háttérszeled", kutatás, oktatás, rengeteg, rengeteg munka akkor erre menj, egyetemen oktatva 300felett kereshetsz vele, de ehhez végig kell mászni a szamárlétrát, ami nem 5-6 év! Képalkotóval szerintem ennyit nem lehet keresni, sem kórházban laborasszisztensként! Ha bioszra mész, számolj vele, hogy alapdiplomával semmire nem mész! Kutatólaborban nagy a jövő én mindig ezt hangsúlyozom és ott a lehetőség a mesterképzésre- akár biológus, akár kutató. Remélem valamit tudtam segíteni!
2012. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kepalkotoval miota nem lehet mesterre menni? Debrecenbol jo paran mentek, es itthon!
2012. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Kifejezetten a képalkotó alapszak mesterképzésére? Mert ok, hogy mehetsz egészségügyi mérnökre, de azt nem tudtam, hogy van mesterképzése. Ha van, akkor sorry, én azt írtam le, amiről én tudok. Én csak Ausztriát tudtam.
2012. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, akkor lehet nekem nem vilagos valami. Mi az hogy kifejezetten kepalkoto mester? Ugy erted, hogy ugyanaz a megnevezese, hogy kepalkoto, csak mesteren, es nyilvan melyrehatobban, reszletesebben? Mert en felvin neztem (honlapon es konyvben is) es megvolt adva 5 fele mesterkepzes, amire elfogadott szak az "orvosi laboatoriumi es kepalkoto diagnosztikai analitikus alapszak". Talaltam olyat is, aminel kulon fel volt tuntetve, hogy csak a labor szakirany elfogadott. Remelem nem irok zavarosan, csak most mar tenyleg erdekel. Szoval kepalkoto alaprol, ugye tudok menni mesterre, csak nem konkretan a szak alaposabb megismeresere iranyulo mesterre, mert olyan meg nincs. Jol ertelmezem? Kerdezonek bocsi, hogy kicsit offoltam, es toled is hogy kerdezget, csak mindenki mast mond.
2012. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Igen, így van. Azt nem tudom, hogy mi a pontos megnevezése, de mélyrehatóbb a mesterképzés,ahogy írtad. Azt hiszem tervezik is indítani talán a Debrecenin olvastam valahol róla. Természetesen mehetsz több mesterképzésre jelenleg. Én is azt tudom amit te ezek szerint :)
2012. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ohh, halistennek! Kineztem magamnak egy mestert, de itt azt mondtak, hogy arra se mehetek, pedig a felvi konyv es az OM is ellentmond ennek. Most sikerult megnyugtatnod! Koszonom! :)
2012. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Mire mennél?
2012. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Molekularis biotech. Miert?
2012. febr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Érdeklődöm, mert én is mennék majd tovább, orvosi biotechnológián gondolkoztam..Amit írtál az nem 2külön irány???molekuláris biológia, a másik biotechnológia, én így tudom! Mind2-nél kreditpótlás kell annak aki orvosi laboron/képalkotón végzett, mert molekuláris biológiánál teljes kredit beszámításával csak biológus, biotechnológiánál, biológia, biomérnök és azt hiszem környezettan alapképzés elfogadott. Nem egyszerű döntés számomra merre tovább, mert minden irány elég kemény, de ugye ezt már nem adják ingyen:)
2012. febr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!