Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi lab. és képalkotó...

Orvosi lab. és képalkotó diagnosztika szak? Ezzel kapcsolatban lenne pár apró kérdésem

Figyelt kérdés
Szóval sziasztok:) Azt szeretném kérdezni, hogy mennyire jó ez a szak? Érdemes elkezdeni? Sok helyen olvastam már, hogy mennyire nem szeretik meg stb, máshol viszont írják, hogy elég jó meg keresett meg minden. Aztán most nem tudok kiigazodni, hogy mi a szitu...:S Olvastam én, hogy négyféle szakra lehet szakosodni, amiből a kutatós rész elég jól hangzik, jobban mint a képalkotó, aki a betegekkel is érintkezik és gondolom ő az, aki egy gombot nyomogat havi 80ezerért... Na a lényeg a lényeg, fontos lenne számomra pár információ a szakról, főleg azoktól, akik ott tanulnak:) Köszönöm:]
2011. jún. 11. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én jót még nem hallottam róla.
2011. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt sajnos nem tudom megmondani neked, hogy a szak milyen, csak azt, hogy el lehet vele helyezkedni. Én eü szakirányon vagyok és gyakorlaton sok embert ott akartak fogni a laborban, mert emberhiány van. Tehát ezzel a végzettséggel tapasztalatom szerint el lehet helyezkedni.
2011. jún. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:) de azért szívesen várom még a válaszokat:)
2011. jún. 11. 10:21
 4/9 anonim válasza:
72%

Sziasztok, szia!:)

Én 3 éven túl vagyok, képalkotó diagnosztika. Mivel sokan gondolkodnak, hogy menjenek ne menjenek és te is ezt a tábort erősíted leírom saját tapasztalataim: Jelentkezés előtt 3éve hatalmas lelkesedéssel indultam, beadtam jelentkezésem Semmelweisen vagyok, optometrista szakirányt jelöltem meg, de ez az elképzelésem meg is változott amint elkezdtem a sulit.( magával ragadott a képalkotás világa :D csak ekkor még semmit nem tudtam a szakról ) Levelező képzés, gondoltam majd találok munkát mellette (van már eü-i végzettségem) azt tudtam rtg-ben nem akarok dolgozni. Havonta 1hét az oktatás, ekkor reggeltől estig szívod magadba a tudást, na amint ezt megtudták az állásinterjúimon megköszönték a részvételt. Az első 2év az optometristákkal együtt folyt, egyre több külön tárgy lett, (ők nagyon vidáman végzik ezt a szakot, lehet náluk az igazság)nem egy leányálom! Vannak tárgyak ahol a követelés orvosi, azt nem tudom valaha szükség lesz-e rá. Az oktatókról nem szeretnék véleményt alkotni, van akit valóban megkedveltem :) Én sokat szenvedtem a metszetanatómiával, élettannal. Nekem volt alaptudásom az előző suli miatt, valakinek nem, mivel ugye NEM kötelező sem gyakorlati idő sem semmilyen alap, simán érettségivel jöhetsz ide. Megéri, hogy idegroncs leszel? Mert ha lenne lehetőség miután elvégzed, ja és megbecsülné azt bárki, hogy te vért izzadsz a 4év alatt akkor azt mondom, menj erre az irányra. Tudjátok/tudod kívülről úgy tűnhet, mint egy csodás, cukormáz, de ha bekerülsz rájössz.. sokan írták már a rossz dolgokat. Engem nagyon érdekelt az ultrahang mikor elkezdtem, 2.évben rájöttem, hogy ezzel a diplomával nem is ultrahangozhatok, ahhoz végezzem el a szonográfust is, kaptam a választ. Ha nem dolgozol a szakmában ásd el magad!!! Nemcsak azért, mert minden egyes alkalommal ezt el is mondják neked, hanem mert tényleg nem megy anélkül! Természetesen te döntesz végül, én azt tanácsolom NE képalkotó felé indulj, ha annyira erre vágysz fontold ezt meg: 1. menj el rtg. asszisztensnek, 2.DOLGOZZ a szakmában és utána 3. diploma. Én tudom, hogy nem akarok rtg-ben dolgozni, de sajnos Itthon erre van lehetőség=asszisztens.

Ha kutatólaboron gondolkodsz vegyük fel a kapcsolatot, mert lehet beadom én is. Jelenleg ilyen helyen dolgozom és nagyon érdekel, nem mellékes a gyakorlatom meg van oldva, amiről oldalakat írhatnék a képalkotó oldalról..

Gondold meg! 4év sokat elvesz az életedből és nagyon nem mindegy hogyan fejezed be a sulit, boldogan vagy bánva azt!

2011. dec. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :) végül eljöttem, egész jól állok, de jövőre megpróbálom az orvosit ismét :)
2011. dec. 30. 23:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Én már sok rosszat írtam róla ezen az oldalon.nálunka acsoportból szerintem kb 2 ember fog ebben dolgozni. nagy szívás az egész.Itthon öngyilkosság(mind anyagilag,idegileg,+a sugár).Külföldön viszont jó és megbecsült,de hidd el,nem ér annyit,hogy nyeld a sugarat.
2012. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, köszönöm! váltok általános orvosra, az éven sikerült! :)
2012. aug. 22. 23:19
 8/9 anonim ***** válasza:

grat! ;)

És milyen orvos szeretnél lenni? vagy ez még alakul?

2012. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
az orvosi labosok mit csinálnak? szeretnék olyan szakra menni ahol kutatni kell és emberekről van szó.. de orvos nem akarok lenni... hol tudnék vele elhelyezkedni?
2013. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!