Hogyan szerethetem meg a fizikát és a kémiát?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni de valahogy ezzel a két tantárggyal (a legfontosabbakkal ...) nem tudok megbarátkozni. Nehezen megy. Persze hogy nehezen ha nem szeretem, rosszul állok hozzá. Ti mit szerettek a fizikában és kémiában? vagy voltatok hasonló helyzetben?
2012. jan. 17. 18:59
 1/8 Tom Benko ***** válasza:
Észre kell venni bennük a szépet, az érdekeset, a csodálatosat.
2012. jan. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt rögtön gondoltam :) de neked mi bennük a szép és a csodálatos?
2012. jan. 17. 19:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem szeretni kell, hanem megtanulni. A fizika pedig orvosin nem túl fontos. Kemény egy tantárgy a biofizika az, amihez nem árt némi gimnáziumi tudás, de én úgy szigorlatoztam belőle ötösre, hogy gimiben full hülye voltam fizikából.

A kémia viszont fontos. Ott a gimis anyagot tudni kell, mert anélkül nagyot fogsz szívni. Ha nem megy, akkor javaslom, hogy vedd igénybe magántanár segítségét.


Egy medikus

2012. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tom Benko ***** válasza:
Nekem? Maga a világ, ahogy megjelenik ezeken keresztül. Nem tudom konkrétan elmondani, de engem elbűvöl rengeteg apró észlelés - ahogy a konyhafüggönyünk optikai rácsként bontja az utcai lámpa fényét, vagy amikor a csillagos eget látva rádöbbenek a világ méreteire. Amikor Zita sütit süt, és az felfúvódik a keletkező gázoktól, vagy ahogy a sókristályaim nőnek a hetek alatt. Nekem ezek teszik széppé a világot.
2012. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Orvosira már régóta biológia-kémia a felvételi tárgy. Szerintem az már rég rossz, ha nekünk kell(ene) téged meggyőzni abban, hogy mi a szép és jó a kémiában. Neked kell meglátni benne. Ehhez hozzátartozik az is, hogy előfordulhat, hogy nem a legjobb tanárok tanítanak és nem tudják felkelteni vele az érdeklődésed. Sokkal-sokkal könnyebb úgy tanulni, ha van valaki, aki élvezettel és érdekesen beszél róla, arról nem is beszélve, hogy otthon tanulni nem is nagyon kell, mert órán megjegyzed. Pl. engem sosem érdekelt a fizika, addig, amíg meg nem ismertem a jelenlegi fizika tanáromat. Fantasztikus és nagyon szigorú. Azóta érdekel és nagyon jól megy. Szerintem ezen múlik a legtöbb. A másik dolog, szerintem bármit meg lehet tanulni, csak akarat kérdése, ha úgy ülsz le, hogy márpedig ezt megértem és megtanulom, akkor nincs gond.
2012. jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Szerintem ha a tanárt kedveled, akkor a tantárgyat is. Így voltam az informatikával. Mindig is utáltam, de mikor bekerültem a középiskolába, olyan aranyos tanárnőt kaptam, hogy képes volt velem megszerettetni.:) És sok sikert az orvosihoz!
2012. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fizikáról nem tudok nyilatkozni, azt annyira nem szeretem én se, megtanulom, értem is, de nem tudok érte olyan szenvedélyesen rajongani, mint a kémiáért :)

A kémia pedig... hát figyelj, még általános iskolában egyfolytában azzal poénkodtunk, hogy majd vegyészmérnökök leszünk, mert ez tényleg óriási viccnek tűnt, mivel utáltuk és nem is értettünk belőle egy szót se... és láss csodát, most vegyészmérnöknek tanulok :D Úgyhogy mégis sikerült megszeretni.

Gimiben azért szerettem meg, mert jó érzés volt kezembe venni a könyvet, vagy elkezdeni a számolásokat, és ami elsőre kínai volt, egy kis tanulással máris érthetővé vált. Szerettem ezt a tárgyat tanulni nagyon. És miután azért már jobban átláttam (mondom ehhez az kell, hogy megtanuld és megértsd, anélkül nehéz lesz szeretni), utána már végtelen lehetőség van, hogy meglásd benne a szépet. :)

Ha nyitott szemmel jársz, mindenben meg fogod látni, hogy ott a kémia, és örülni fogsz, hogy képes vagy erre, egész máshogy fogsz tekinteni tőle a világra... nehéz ezt megfogalmazni, de azóta tényleg más lett számomra minden. Képzeld el, nem lenne jó úgy élni az életed, hogy tudod mi miért van, bizonyos folyamatok miért pont úgy történnek, és nem csak tudomásul veszed valamiről, hogy hmm, így van és kész...? A kémia ebben rengeteget segít! :)

Egyébként nézz körül neten, keress érdekességeket a témában, stb... ez hátha segítene megszeretni.

De szerintem elhatározás kérdése, hogy hogyan állj ehhez a tárgyhoz.

Viszont ha tényleg nagyon nem megy, keress fel egy magántanárt, most még nem késő!

2012. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló helyzetben voltam, mint te, sosem szerettem sem a kémiát sem a fizikát, ezért döntöttem el későn (11.-ben), hogy mégis orvos szeretnék lenni. Most másodéves vagyok, még mindig ellenszenvezünk egymással, de meg lehet csinálni. A lényeg, hogy megértsd, mert a bemagolással nem mész semmire. Én ezt az első félévben láttam be, hogy hiába magoltam a kémia érettségimre, az ide édeskevés. Viszont próbálom megérteni, több kevesebb sikerrel. Szerencsére messze nem ezek a legfontosabb tárgyak, és csak az első két évet kell vele megszenvedni (meg majd a farmakológiát). Nekem is ez lebeg a szemem előtt, hogy tanulok, mint a kis angyal, és utána rituálisan elégethessem a biokémia könyvet a csoporttársaimmal együtt :D
2012. jan. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!