Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket érdemesebb választani...

Balu86MH kérdése:

Melyiket érdemesebb választani? (OKJ-s)

Figyelt kérdés

SZOBAFESTŐIT: ami 8 hónapos és egy idő után lehet azért önállósulni, vállalkozást indítani... vagy a

FOGTECHNIKUSI: ami 3 éves képzés, igaz nem könnyű önállósulni mert nagyon drágák a műszerek...

Hosszútávra melyik lenne a jobb vagy melyikbe könnyebb elhelyezkedni??

Nem tudom mennyi kereslet van pl. a fogtechnikusira.


2012. jan. 19. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Én fogtechnikusira mennék. Szerintem hosszabb távon jobban megéri. Mert pl. a fogtechnikus munkájára minidig szükség lesz, míg szobafestőt egyre kevesebbet alkalmaznak szerintem, mert az embereknek nincs pénze, és inkább kifestenek maguknak. Meg a fogtechnikus többet is keres és szobafestőből nagyon sok van.
2012. jan. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én is a fogtechnikusra voksolnék.Arra mindig igény lesz.

A szobafestőnek meg vagy lesz munkája vagy nem.Az ügyesebb férfiak meg már otthon képzettség nélkül is megcsinálják s nem hívnak szakembert.

2012. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés...ha most van rá elég időd, akkor inkább a fogtechnikus, mert később nem fogsz rááldozni 3 évet, míg a szobafestőt később is megcsinálhatod.

Én egyébként az ellenkezőjét mondanám: elég körülnézni hány ember ad a fogára. Nagyon költséges, és sokak számára egyáltalán nem fontos, ráadásul fájdalommal is jár (sokan épp ezért el se mennek!) A fogszabályzókra még csak csak van igény, de fogpótlásra kevesebb. Továbbá amikor az ember fogat csináltat, azt nem 4-5 évre csináltatja, hanem hosszabb távra. Festetni én úgy tudom 5 évente ajánlatos, bár biztos ezt sem teszi meg mindenki, és kétség kívül meg lehet oldani házilag, de glettelni már nem biztos, hogy mindenki tud, vagy vesz ki rá szabit, kapar falat stb.

Fogtechnikusnak úgy éri meg a legjobban, ha saját műhelyed van, ami valóban drága. Ráadásul én úgy hallottam az ilyen ismerőseimtől, hogy amikor gyakorlatra mész, arra is fizetni kell. Gondolom nem előírt keretek között, ez amolyan íratlan dolog. Nekem azt mondták hogy egyes műhelyek 100ezreket is elkérnek csak hogy odamehess. Én még nem próbáltam, és ált. ez fordítva szokott lenni, ill. az állam fizet a gyakorlati helynek, de nekem ezt mondták. Külföldre érdemes menni. Végül is festőnek is oda érdemes menni :)

2012. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azzal a kifejezéssel nem dobálóznék, hogy mindig lesz szükség erre meg arra. Sajnos én is így jártam a saját szakmámmal.

Amúgy szerintem a fogtechnikussal se járnál sokkal jobban. Míg te elvégzed a 3 év alatt addig végez nem tudom hány ember és szerintem lassan be is telik ez a szakma is. Igaz jobb, mint a szobafestő.

2012. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő? Először a szobafestői, utána a fogtechnikusi. Így több lábon is tudsz állni. Most az a 8 hónap...
2012. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!