Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek után kéne valahogy...

Ezek után kéne valahogy választanom hogy hova jelentkezzem? Vagy ezek a számok mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Megnéztem a tájékoztatásban hogy a különbözö egyetemeken mennyire támogatják a képzésemet (építészmérnöki)..


A mérnöki képzésekre így osztották szét:

BME 2200 (teljes támogatás) 2100 (részben)

DE 570 (teljes) 550 (részben)

PTE 320 (teljes) 300 (részben)

SZE (1000) teljes 800 (részben)


Most BME-re nem vesznek fel szerintem,

de ez elött PTE, meg DE-t akartam választani.

De A györi, sokkal jobban támogatja, a mérnöki szakokat, ez mit jelent? Csak az hogy akarnak oda embereket, vagy talán jobb ott a épzés, mondjuk több pénzet fektetnek rá?


2012. jan. 21. 00:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én a SZE-n tanulok Győrben, igaz nem mérnöki szakon, de tudom a választ a kérdésedre. Az Audi miatt támogatják jobban itt a mérnöki képzést, mert az Audi nem kevés pénzt ölt már a mérnöki (főleg gépész) képzésbe. Most pl egy teljesen új szakirányt hoztak létre (Audi és Mercedes támogatásával), ami Mo-on csak itt, meg a Kecskeméti Főiskolán oktatnak. Itt tényleg jó a mérnöki képzés, nem fogsz csalódni, ha ide jössz. Nagyon sok vizsgálatot/gyártási folyamatot pl a diákok készítenek el az Audinak, mert a gyárnak jobban megéri a munkát fizetni, mint megvásárolni a gépet/berendezést. Gondolom az Audi kiállt a suliért és kérte, hogy ne csökkentsék annyira a létszámot, mert nekik sok diplomás kell. Egyszer valahol olvastam, hogy évi kb. 100 frissdiplomást alkalmaznak (ebbe persze nem csak mérnökök vannak, hanem gazdasági szakosok is)
2012. jan. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves első, a probléma csak annyi, hogy a kérdező építészmérnöknek menne, aminek köze nincs sem az audihoz, sem a mercedeshez, sem semelyik autógyártó céghez.


Ilyen területen én a BME-t, ÓE-t, és PTE-t ajánlanám, ezek elég jó hírnévvel bírnak a területen. Debrecent nem ismerem, de a közvélemény az róla, hogy a mérnöki szakokat ott kell felejteni, nincs túl sok értelme.

Győrről sem tudok sok mindent, pedig mérnök tanonc vagyok, nálunk azért terjed egy toplista. (és egy kis főiskolára járok, tehát nem azért mondom, hogy BME a legjobb, mert oda járok. :)

Lehetsges, hogy a gyűri suli kap némi pluszpénzt a közeli gyár miatt, ezért tud több embert felvenni támogatott képzésre, ezt nem tudni. A lényeg az, hogy ha mindenáron építészmérnök szeretnél lenni, akkor jelöld meg azt is, veszíteni valód nincs! Én erre azt szoktam mondani, hogy inkább legyen valakinek egy "gyengébb" diplomája, mint semmilyen...(mondom ezt szintén úgy, hogy nekem is gyenge mérnöki diplomám lesz)

2012. jan. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek tényleg építész szeretne lenni, sajnálom, csak már úgy néz ki késő volt és afelett átsiklottam:$ :D Építész képzésről viszont nem tudok nyilatkozni, onnan nincs ismerősöm.
2012. jan. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!