Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merjek jelentkezni egyetemre,...

Merjek jelentkezni egyetemre, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta egyedül az angol nyelv megy nekem, semmi máshoz nem értek. Minden vágyam az, hogy tolmács legyek, és most, hogy végre lenne lehetőségem egyetemre menni, szeretnék angol szakra bejutni. Viszont most teljesen elkeseredtem, mikor megláttam, hogy mennyi lesz idén a keretlétszám. Nekem legjobb esetben kb. 400 pontom lesz, az elég lesz valamelyik pesti iskolához? Vidékre nem mehetek anyagi okok miatt. Anyuékkal úgy kapartuk össze a 9000 forintot is a felvételihez, nagyon rossz lenne, ha nem vennének fel és fölöslegesen dobnánk ki ezt a pénzt az ablakon. Arra gondoltam, hogy inkább nem is jelentkezek, akkor legalább megmarad a pénz.
2012. jan. 22. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Számolgasd a felvi.hu kalkulátorában, hogy van e esélyed. nézd meg milyenek voltak eddig a pontok. Ha nincs esélyed, tanulj szakmát, sokkal többre mész vele.
2012. jan. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%

hidd el, nem attól leszel nagy ember, hogy van diplomád, sőt. sokszor sokkal értékesebb egy jó szakács, kertész lakatos, stb...

sok sikert kívánok

2012. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Semmi máshoz nem értek. Nincs kézügyességem, nem vagyok jó matekos, nem tudok jól megtanulni olyan dolgokat, amik nem érdekelnek. Nézegettem okj képzéseket, szakmákat, de egyiknél se érzem azt, hogy na, ezt szeretném csinálni. Már egészen kicsi koromban tudtam, hogy tolmács vagy fordító szeretnék lenni.
2012. jan. 22. 20:10
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
biztos nem tudsz több pontot összeszedni valahogy? még van vissza 4 hónap érettségiig,csak van remény.. nyelvvizsgák? egyéb plusz pontok?
2012. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha sikerül letenni anyelvvizsgát, akkor lesz 400 körül.
2012. jan. 22. 20:21
 6/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok.:

amúgy teljesen együtt érzek veled.. én gazdasági szakra szerettem volna menni,de 438 pontnál nekem sem lesz több..

én valószínűleg bevállalom a diákhitelt,mivel asszisztens nem szeretnék lenni,más meg nem érdekelj..

mérlegelj te is a családoddal

2012. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

ha jó vagy angolból akkor mindenképp csinálj abból emelt szintű érettségit. az plusz ötven pont. ha mondjuk megírod 95%-ra és még a másik, az adott iskolába szükséges tantárgyból csinálsz egy 85%-os középszintűt, akkor az duplázással 410 pont. Az nagyon is jónak számít. És akkor a többi tantárgy elég ha csak kettes lesz. Bár nem tudom, a tolmács mesterképzéshez milyen alapképzés szükséges (gondolom valami bölcsész), de biztosan találsz Budapesten olyan egyetemet, ahol elegendő ennyi pont. Ha meg ez sem lenne elég, akkor ha még egy kis pénzt összeszedtek akkor tegyél le nyelvvizsgát. az is plusz pont.

Hajrá

2012. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Anglisztika alapképzés kell. Már van érettségim. Az emelt angolom 80% alatt van, az írásbeli 98% lett, de sajnos lázas voltam a szóbelin, ezért az rosszul sikerült. A többi középszint és átlag 80% körül vannak. Ennyi, más nincs, plusz pontom nem lesz. Az angolt szerettem volna újraírni, de úgy tudom, az is sok pénzbe kerülne és nincs rá keret, szegények vagyunk. Így van 380 körüli pontom. Készülök nyelvvizsgát tenni németből, ha az sikerül, kb. 410 pontom lesz. Nem tudom, hogy lehetne ennél többet összeszedni, szerintem sehogy. 410-zel pl. a Károliba van esély, hogy felvesznek?
2012. jan. 22. 21:04
 9/14 anonim válasza:
76%
nem tudsz diákmunkát vállalni?
2012. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Dolgozom most is.
2012. jan. 22. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!