Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabad bölcsészet szakról mi...

Geejza kérdése:

Szabad bölcsészet szakról mi a véleményetek? Milyen nehéz elvégezni és mennyire lehet elhelyezkedni vele mondjuk ha filozófia szakirányt választok?

Figyelt kérdés

2012. jan. 23. 00:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
még sehol, idén fogok érettségizni, de nagyon sokan mondják, hogy nem érdemes szabad bölcsészetre menni...
2012. febr. 19. 22:56
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
Szia!Esetleg úgy igen,hogy ha tanár szeretnél lenni,mert mondjuk elvégzed az anglisztika vagy a történelem szakot minorba meg felveszed hozzá a filozófiát mert az tanárképes és aztán mész angol-filozófia vagy történelem-filozófia szakos tanárnak.Tanárra azért még mindig szükség van.
2012. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
törire jelentkeztem, szóval remélem össze fog jönni :)
2012. ápr. 18. 19:06
 14/17 anonim válasza:
79%
Én úgy tervezem, hogy filozófia szakirányon, minorban pedig etikát tanulok, a szabad bölcsészeten belül majd. Az, hogy megéri e anyagilag tökre nem érdekel, mert én nem pénzben mérem a jólétet. Az, hogy mi lesz a jövőben majd elválik, maximum majd ha semmilyen munka nem lesz akkor csöves leszek. :D
2012. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek Utolsó!:) Viszont ezt a minort elmagyaráznád Nekem? Én elvileg pedagógiát fogok tanulni ott mit vehetek fel és az miért jó? Mindenképpen ilyen filozófiai rész érdekel jobban,a pszichológia és hát az Én szakom is bölcsészettudomány...a segítséged előre is nagyon köszönöm!:)
2012. máj. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az egyetemen ha felvesznek Töri szakra az azt jelenti, h 180 kreditet össze kell gyűjtened tantárgyak alapján. ez úgy néz ki, h 120 kredit alap+szakmai törzsanyag és 50 kredit egyéb szakirány VAGY egy szabadon választható másik az egyetemen oktatott szak "lebutított" változata. Ez azért jó, mert ha pl az embert érdekli a magyar, de pl a kémia is, akkor tanulhatja mind kettőt és később mester képzésben magyar szakról kémia minorral jelentkezhet Vegyész mester szakra is akár.
2016. jan. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
+ 10 kredit egyéb ami érdekel pl jóga, sport, filmelemzés, kórus stb. ( ha tanár akarsz lenni, akkor pedagógiai - pszichológia tárgyak)
2016. jan. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!