Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hamarosan államvizsgázom,...

Hamarosan államvizsgázom, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A héten államvizsgázom (diploma, turizmus szak) és nem tudom mi lesz ha vége a sulinak. Nézegettem már munkákat itthon és külföldön egyaránt, de sehova nem hívtak be, 1-2 helyről visszaszóltak, hogy már betöltötték az állást, most nincs hely, stb.

Ezért gondolkodom azon, tovább kellene tanulni, ne otthon lógassam a lában, csak nem tudom mit. Nézegettem OKJ képzéseket is, tudnék is válogatni közülük... (bank, pénzügy, esetleg masszőr vagy kozmetikus)


22 évet betöltöttem, (remélhetőleg diplomás leszek) így már nem ingyenes az első OKJ, igaz? :( Valahol ezt olvastam, de már nem tudom hol. :D

Mesterre nem megyek, mert nem tudtam időben eldönteni mi legyen, így nem jelentkeztem.


Se munka, se suli,

mit csinálnak a friss diplomások??

(nem feltétlen szakmában szeretnék elhelyezkedni (idegenforgalom), mert ott szinte lehetetlen, de mást sem találok, a fizetésekről nem is beszélve.

Komolyan ilyen durva a helyzet vagy csak én keresek rossz helyen? Mennék dolgozni, nem csak tanulni vagy otthon ülni akarok, de...


2012. jan. 24. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Se munka, se suli,

mit csinálnak a friss diplomások??



Munkát keresnek és depressziósak, mert ennyire durva a helyzet nincs munka.

2012. jan. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem több ismerősöm, miután elvégzett egy szakot, de nem találtak munkát, boltokba mentek eladónak.

Nem volt eladói végzettségük, még csak nem is kereskedelmi szakon végeztek, de felvették őket! Több ismerősöm is dolgozott pár évig, drágább ruhaboltokban, ékszerboltokban! Aztán amikor tudtak váltottak. Ezt csak azért írom, mert lehet ilyen helyeken meg lehetne próbálni. Ok, hogy a diplomájukkal nem ez volt az álmuk, de szerintem azért ez viszonylag jó munkahelynek számít, minden szempontból.

Engem ingatlan közvetítőnek hívtak volna, ehhez se kellett semmi, volt egy felvételi teszt, ez alapján vettek fel. A második körben viszont kihullottam, mert nem volt jogosítványom, se saját gépkocsim... Viszont ha neked van, akkor lehet érdemes lenned itt is próbálkozni! Van olyan egyetemista ismerősöm is, aki passziváltatta magát egy évre, és most ingatlanközvetítő, itt se a végzettség számít, csak egy érettségi kell!

Ha turizmus szakon végeztél biztos jól beszélsz nyelveket, szerintem ezáltal irodai munkáknál is előnyben lehetsz, nagyobb multiknál különösen!

Illetve még amikor én kerestem állást tavaly rengeteg értékesítői állást találtam, szintén érettségi volt ezeknél a fetétel és jó nyelvtudás! Szerintem ezt is meg lehetne próbálni, sokan utálják az ilyet, viszont jobb mint a semmi!

2012. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, keresgélek ezekhez hasonlót is. Első körben inkább csak 'szakmám' munkahelykínálatait néztem, elszomorított, hogy alig van valami, emellett ha találtam is olyat, ami nincs túl messze, több éves gyakorlatot, tapasztalatot kérnek.. Jah

Második körben jöhet az adminisztráció, nyelvvel kapcsolatos munkák és hasonlók. De nagyon nehéz, nem gondoltam, hogy ez lesz :S

2012. jan. 24. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!