Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik a kreditrendszer?

Hogy működik a kreditrendszer?

Figyelt kérdés
Nem értem pontosan... Bármilyen eredményre adod le a vizsgát (2-5), mindenképp megkapod a kreditet? De akkor hogy jön hozzá a jegy, vagy az miben fog számítani?
2012. jan. 24. 14:28
 1/2 anonim válasza:
Igen. És az átlagban fog számítani.
2012. jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes tantárgyakhoz kreditértékek tartoznak. A tárgyhoz tartozó egyes kreditértékek az adott tárgyba fektetett energiával arányosak. Vagyis azt szimbolizálja, hogy egy tárgy mennyire "tanulós".

Vannak 1-2 kredites tárgyak, ezek általában könnyen, kevés tanulással is teljesíthetők, míg vannak 8 -10 vagy még annál is több kredites tárgyak. Ezek a tanulós tárgyak. Amikre sokszor több hetet kell tanulni, hogy egyáltalán megkapd a kettest.


Az egyetemeken/ főiskolákon meg van szabva, hogy egy szemeszterben (=félévben) mennyi kreditet kell összegyűjtened. Ez nálunk félévente 30 kredit. Vagyis annyi tárgyat kell felvennem, hogy a hozzájuk tartozó kreditek összege 30 legyen. Ennél nem lehet sokkal több vagy kevesebb.


Akkor kapom meg a tárgyhoz tartozó kreditet, ha vizsgaidőszakban sikeres vizsgát tettem belőle. Vagyis 2-est vagy annál jobbat. Lényeg, hogy mindegy milyen jeggyel vizsgáztam le, mindenki ugyanannyi kreditet kap ugyanannak a tárgynak a teljesítésekor. Vagyis a cél az, hogy átmenj a vizsgán.


A jegy akkor számít, ha ösztöndíjra pályázol. Ugyanis ekkor veszik az adott félévben felvett összes tárgyadat, megnézik milyen jegyeket kaptál rá, és megnézik hogy az egyes tárgyaknak mennyi a kreditértéke. MAjd ebből számolnak egy átlagot. És az átlagod alapján döntik el, hogy kapsz-e ösztöndíjat vagy sem.

2012. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!