Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 éve nem tudom eldönteni,...

2 éve nem tudom eldönteni, hogy milyen főiskolára menjek. Egyáltalán megéri elmenni, ha nem orvos vagy mérnök leszek?

Figyelt kérdés
Nyelvekből vagyok jó, angol, spanyolból emelt érettségim van. Mégsem merek elmenni egy bölcsészre mert félek,hogy nehéz lesz, hogy nem elég a nyelvtudásom hozzá és,hogy kukás leszek ha elvégzem. Egy kicsit presztizs kérdést is csinálok a főiskolából, nagyon cikinek tartanám,ha nem végeznék el egyet(idi.óta vagyok). Mit csináljak, mire jelentkezzek?
2012. jan. 24. 15:59
 1/8 A kérdező kommentje:
20L
2012. jan. 24. 16:00
 2/8 anonim ***** válasza:
keress külföldön valami jó kis melót, s menj ki:)
2012. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem szeretnék külföldre menni
2012. jan. 24. 17:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazából a te döntésed, hogy szeretnél e menni főiskolára, de ha van valamilyen vágyad, hogy milyen munkát szeretnél végezni, akkor jelentkezz és tanuld azt, különben könnyen boldogtalan ember leszel, ha később visszagondolsz rá, hogy húú a fenébe, most akár ezt is csinálhatnám...

Ne törődj vele, hogy a bölcsésszel nehéz elhelyezkedni, ha ezt szeretnéd! Valóban nehéz, de ha kiemelkedő tudsz lenni belőle, meg úgy alapvetően jó a kiállásod, megnyerő a személyiséged, úgyis találsz majd munkát!

Csak arra figyelj, hogy olyanra ne jelentkezz, amit nem szeretnél, de jól el tudsz vele helyezkedni, mert nincs értelme. Én mérnöknek tanulok, és jelentkeztek erre a karra többen is úgy, hogy igazán nem szeretik se a matekot, se a fizikát, se a kémiát, de azért idejöttek, mert majd ezzel milyen jó munkájuk lesz. Hát, mondanom se kell, a többség közülük már nem csoporttársam. Szóval ennek így nincs értelme, tényleg olyanra csak, amit szeretnél!

2012. jan. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nem tudom,hogy mi szeretnék lenni, annyira különösen nem érdekel semmi.
2012. jan. 24. 19:27
 6/8 anonim ***** válasza:

én azt javaslom neked, hogy légy kémia-angol szakos tanár

és végezz el egy szakfordító képzést

akinek van szakfordítói végzettsége azokat keresik

2012. jan. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

sajnos a kémiát sosem értettem, és utoljára középiskola 10. osztályában tanultam:D Ilyenekből én sose voltam jó.

Az angol nem rossz ötlet, de valami különlegesebb nyelv lehet jobb lenne, mert angolul sokan tudnak már.

2012. jan. 27. 00:05
 8/8 anonim ***** válasza:

kínai?

mostanában azt keresik, ha nem kémia akkor lehet biológia, fizika, vagy matek

2012. jan. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!