Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizetős szakra felvehető...

Fizetős szakra felvehető hallgatók létszáma?

Figyelt kérdés

Az államilag támogatott és a részösztöndíjas képzésre felvehető létszámot megtaláltam.

Hol lehet megnézni, hogy hány fő önköltséges hallgatót tudnak felvenni.

Az adott intézmény, adott szakán mennyi az összesen felvehető létszám, ebből mennyi a nappali és a levelezői létszám?


2012. jan. 26. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne,de szerintem még nincs meghatározva.
2012. jan. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én megkérdeztem egy nyíltnapon a dékánt. azt mondta komplett és összetett,hogy hány önköltséges tanulót tudnak befogadni,de soha nem érték el még a számot ami az intézmény kapacitását meghaladta volna. nem mondta ki nyíltan de ha a 240 törvényileg előírt pontot elér a jelentkező és fizet akkor tutira bent van,és felveszik
2012. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerintem is.

A fenti kérdésre az Educatio az alábbit válaszolta.

Ezek csak júliusban a ponthatárhúzás környékén derülnek ki.

Függ a jelentkezők számától, finanszírozási formától.

Az is előfordulhat, hogy mondjuk költségtérítéses levelezőre senki nem jelentkezik, akkor abban az időszakban azt nem indítják.

Kérdésem volt még:

Hogyan döntenek, hogy önköltséges, vagy részben támogatott képzésben vehet részt?

Válaszuk:

Attól, hogy államilag támogatott formára nem nyer felvételt a jelentkező, nem kerül be automatikusan a költségtérítésesek közé. Ehhez külön, a felvételi lapon be kell jelölni, hogy a költségtérítéses formára is jelentkezni kíván. Ha költségtérítéses (új nevén önköltséges) képzésre vesszük fel, akkor kaphat lehetőséget a részösztöndíjas formára (egyetemünk a műszaki és informatikai területre kapott ilyen létszámkeretet). A mostani felvételi eljárásban a jelentkezők maguk dönthetnek arról, hogy vállalják-e a részösztöndíjas képzés feltételeit. Ez nem kötelező. Ha nem vállalják a „röghöz kötés” feltételeit, akkor a képzés teljes összegét ki kell fizetniük.

Egyenlőre ennyit tudok.

2012. jan. 27. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!