Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Évek óta orvosin akarok...

Évek óta orvosin akarok továbbtanulni, de most egy kicsit megijedtem. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Debrecenben szeretnék továbbtanulni általános orvosként. De kicsit félek, hogy milyen lesz. A sok tanulástól annyira nem félek, inkább attól, hogy lelkileg fogom-e bírni. Nagyon szeretném ezt csinálni, próbáltam belegondolni, hogy milyen más területen tanuljak, de semmi mást nem tudok elképzelni. A gyakorlati képzés milyen? Hallottam olyat, hogy az első években beteget sem látnak a medikusok, ez igaz? Mikortól csinálhatnak is valamit? Leginkább azért vagyok bizonytalan, mert nem nagyon tudom, hogy mennek ott a dolgok. Előre is köszönöm a segítséget!
2012. jan. 26. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Pár évvel ezelőtt én is hasonló kétségekkel vágtam neki a doténak, végül ezek lettek a legjobb éveim ( ami amúgy még mindig tart).

És hát nem fogok hazudni, lelkileg is van hogy megterhelő. Amikor már harmadszorra mész vizsgázni, pedig szó szerint előtte betegre tanultad magad vagy amikor néha olyan esettel találkozol hogy elszorul a torkod, tényleg van hogy megvisel. De az az igazság, hogy ha ezt a hivatást választod, ezzel ígyis úgyis számolni kell.

Az egyébként igaz, hogy az első két èvben szinte egyáltalán nem látsz beteget. Megjegyzem ez nem csak nálunk van így, hanem az összes orvosin. Ezek az alapozó évek. És egyben ki is szórnak jópár embert. Majd ezek után kezdődhet a buli!:)


A gyakorlatozást nálunk pár éve átalakították, most kötelezően el kell tölteni 1-1 hónapot a klinikákon minden szemeszterben negyedévtől kezdve. És különböző előre megszabott feladatokat kell csinálnod. Eddig nem volt ilyen, úgyhogy gondolom a gyakorlati tapasztalatod sokkal jobban bővül. (Azért "gondolom" mert én még kisebb voltam, így nem tapasztalhattam meg a régi rendszert.)

Ennek ellenére úgy gondolom, hogy a gyakorlati oktatáson van mit alakítani. De igazából az a lényeg, hogy Te odamenj, és kérdezz ha nem tudsz, és kérd hogy csinálhasd a dolgokat.

Meg aztán, vannak felsőbb évesek akik redszeresen bejárogatnak segíteni ( ki-ki oda, ahol majd el akar helyezkedni). Pl. Van olyan ismerősöm akit a sebészetre hívtak asszisztálni. Másodév után pedig mentőzhetsz is ha akarsz.

Szóval a lényeg: a lehetőség ott van, neked csak meg kell ragadnod!

2012. jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lelkileg iszonyat megterhelő. Igaz, én nem a DOTÉra járok, hanem Szegedre, de az orvos az mindenhol orvosi.

Nagyon nagy nyomás van az emberen, mert itt nem tudod tologatni a dolgokat mint egy BA képzésen. Ha nem sikerül egy kötelező tárgyad, akkor egy év csúszás kapásból. És ugye csak egy évvel lehet kicsúszni, mert azt még fizeti az állam, de utána....

Nekem nem egy évfolyamtársam alszik nyugtatókkal a vizsgaidőszakban. Sőt, egyik bnőm úgy hagyott ki egy évet, hogy előtte majdnem szín kitűnő volt, de a szigorlatok előtt besokallt. Reggelente hányt, minden baja volt.

De ez ne vegye el a kedved, mert én is azt mondom, mint az első. Életem legcsodásabb évei ezek, semmi pénzért nem adnám el:D Csak próbálj meg kiegyensúlyozott lenni, néha kapcsolódj ki, és ne vegyél mindent a lelkedre, mert akkor 2 év alatt belebetegszel.

2012. jan. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek! :)
2012. jan. 28. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!