Szerintetek a Corvinuson mekkora lesz a ponthatár a gazdálkodási és menedzsment (ANA) szakon idén?

Figyelt kérdés

2012. jan. 26. 22:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyi, mert nem fog indulni államilag támogatott. Kikötötték, hogy csak közgazdaságtani képzésre adnak helyeket, a GM meg tipikusan üzleti.
2012. jan. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mivel csökkentették a keretszámot és növelték a ponthatárt, szerintem 40-50 ponttal, de ez csak a jelentkezőktől függ!:)
2012. jan. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Az első válaszolónak annyit írnék, hogy indulni fog gazdálkodási és menedzsment, mint ahogy a nevében is benne van ez egy gazdálkodási szak, nem pedig üzleti. Ha még mindig kételkedsz, az alábbi linken láthatod, hogy hány embert vesznek fel pontosan.

[link]

2012. jan. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az ÁVFnek is írnak államit:

[link]

Pedig a tájékoztatóban világosan megírták, hogy nem kapnak. Ez még a döntés előtt került fel a felvire, és azóta nem frissítették. Amúgy is hogy lenne az irányszám 20-200-ig, amikor összesen 75 helyet kaptunk?? :)

2012. jan. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja és a gazdmen természetesen gazdálkodási szak, amin belül van üzleti, vagy más néven menedzsment szakok (kereskedelem marketing, turizmus vendéglátás stb...), és vannak közgazdaságtani szakok (alkalmazott közgazdaságtan, gazdaságelemzés stb) míg az előbbiekben azt tanítják, hogyan kell vállalatot irányítani, vagy a menedzsment tagjaként milyen döntéseket kell hozni, addig a közgazdaságtani szakokon alapvető közgazdaságtani, makro és mikroökonómiai összefüggéseket vizsgálnak, tanulnak. A kormány pedig főleg az utóbbi szakokra szánja az állami helyeket, ezért nem fog indulni államilag támogatott gazdmen. De 31ig szerintem mindenképpen kijönnek a végleges felosztások, addig várj a leadással, és akkor biztos lehetsz benne, hogy indul, vagy nem.
2012. jan. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
tuti nem indul állami támogatással. én az egyetemen érdeklődtem a napokban. szóval akármennyi pontod lehet,csak ha fizetsz akkor kerülsz be
2012. jan. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10%
kb.450-460 sztem, de ha kevesen vállalják be a fizetést akkor 400-420
2012. jan. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
és az önköltséges gazdmen-en mekkora lesz a ponthatár kb?
2012. jan. 27. 12:26
 9/17 anonim ***** válasza:
kb annyi marad mint tavaly volt, max 10-20 ponttal mehet feljebb az nem vészes...
2012. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Elnézést kérek, nem tudtam, hogy az nem üzleti szak. [link]

Ezt akartam belinkelni, csak félrenyomta, de akkor tárgytalan:)

Szerintem előre most lehetetlen megmondani, mennyi lesz a ponthatár, eddig körülbelül meg lehetett mondani, volt viszonyítási alap. Ez attól függ, hogy aki jól tanul, az is hajlandó lesz-e fizetni, illetve ki tud-e fizetni annyi pénzt, amennyi a tandíj. Eddig a jó tanulók bekerültek államira, most viszont ez lehetetlen, ezért valószínű magasabb lesz a ponthatár.

2012. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!