Fogorvos vs pszichológus?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, segítsetek! mindkettő érdekelne, de ugye az fizikai képtelenség lenne, hogy mindkettőt levégezzem..
2012. jan. 29. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Hozzám a pszichológia áll közelebb,de te tudod, gondold végig mindkettőt részletesen,melyiket miért, miért ne?

Pszichológiában sokféle terület felé orientálódhatsz:gyerek, felnőtt,kriminalsztika,és ezeken belül is rengeteg féle.Minden páciens egyedi,más,nincs két egyforma eset!

A fogászatban talán kevesebb terület van-vagy csak én nem ismerem,de van fertőzés kezelés, vér,fizikai fájdalom okozás.

Mindekettőben lehet magánpraxis.

...

Na most aztán sokat segítettem!

2012. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Tényleg nem azért..De ha képes vagy elvégezni a fogorvosit akkor szerinted? Nem mindegy,hogy doktor leszel vagy bölcsész..Én orvosira járok,talán elfogult vagyok,viszont a fogorvosi szakmában is van potenciál,jó pár helyre szakosodhatsz :)
2012. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen más a kettő, a pszichológus nem orvos, csak egy divatszakma manapság.

Én fogorvosira járok, pszichológusnak biztos nem mennék el, de pszichiáternek igen. Szerintem ha egy komolyabb szakmát akarsz, akkor inkább FOK, vagy ÁOK.

2012. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
ja és igen, a fogorvosiban is van szakosodás pl. fogszabályzós, gyerekfogszakorvos stb. Ezen kívül a fogorvoslásban elég nagy fejlődés van, szóval szerintem van benne fantázia. De nyilván én is elfogult vagyok, neked kell eldöntenek, hogy orvos akarsz-e lenni, vagy bölcsész. Azt azonban tudnod kell, hogy a kettő nem egy súlycsoport, az orvosi teljes embert, teljes elszántságot, kitartást kíván.
2012. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha biztos és jövedelmező állást akarsz (és mások szájában turkálni:P), akkor fogorvos. Ha inkább lelkiekben szeretnél segíteni másoknak,és hajlandó vagy ezért még a mesterképzés után is fizetni tanfolyamokat, akkor pszichológus.
2012. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akik a FOK-ra járnak: megmondanátok, hogy mennyi kb az átlagéletkor? :) mert én már nem 18vagyok, szóval kicsit hülyén érezném magam, ha 27évesen én lennék a legöregebb :P lehet, hogy hülyeség, de így érzem :)
2012. okt. 3. 16:27
 7/9 anonim ***** válasza:
mi lett veled kérdező? én ha minden jól megy 25-26 évesen kezdem el a fogorvosit, pszichológia MA dipoma után. és igen, én megbántam, hogy nem voltam elég bátor 19 évesen az orvosira jelentkezni, számomra nagy csalódás volt a pszichológia. persze én is változtam, az elképzeléseim is, de a képzéssel sem vagyok elégedett
2021. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül egyiket se választottam, jogi egyetemre mentem hirtelen felindulásból. De a mai napig van bennem egy hiányérzet és én is bánom, hogy 19 évesen nem hittem magamban annyira, hogy jelentkezzek az orvosira. De most már nem is fogok, mert 30 elmúltam már, muszáj dolgoznom :D. 25 évesen még nem maradtál le semmiről, én is kb annyi idősen kezdtem el a jogot. És megkérdezhetem, miért csalódtál a pszichológiában?
2021. szept. 21. 21:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod. :) talán az is a probléma forrása (ami elég klisés), hogy időközben rájöttem, csak azért választottam a pszichológiát, mert sok feldolgozatlan probléma volt az életemben, melyekre megoldást kerestem. A személyiségemhez viszont egyáltalán nem illik ez a szakma. A tanulmányaim során sosem éreztem azt az izgalmat, hogy valamit,, meg kéne értenem ", valami kihívást jelent, mint mondjuk biológia. Egyáltalán nem kötött le semmi, nem jelentett semmi kihívást. Bekerülni nehezebb volt ezerszer, mint bent maradni. Sosem erőltettem meg magam, ami nyilván az én hibám is, de egyszerűen nem érdekelt, pedig sok önkéntes dologban is részt vettem. Alapképzésen (Károli) több volt az olyan oktató, akinél csak a fejem fogtam, hogy ennyire nulla empátiával, hogy lehetnek pszichológusok. Csináltam egy módszerspecifikus képzést, ami pénzlehúzás volt, a nagy semmiről szóltak az alkalmak a legtöbbször sok pénzért. Persze az is realizálódott bennem, hogy kb az orvosi egyetemnél hosszabb és költségesebb mire végre munkába állhatsz. Ezer éves elméleteket nyomtak le a torkunkon, melyeket már rég cáfoltak, modern pszichológiáról semmit nem tanultunk. Ezer dolog, felületesen. Végül munka és szervpszichót végzek MA-n, igazából ebben tudnék,,élni", ide nem kellenek,, kapcsolatok", szívesebben járok ide, színvonalasabb is, de nem érzem azt, hogy jó helyen vagyok. Nem találom a helyem, és talán nem véletlenül. Úgyhogy úgy érzem, most vagy soha.
2021. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!