Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes második szakként...

Érdemes második szakként 21évesen elkezdeni a jogot?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most nemzetközi igazgatást tanulok és szeretném elkezdeni ez mellett a jogász szakot is, de nem tudom hogy megérné-e, mikorra elvégezném 26lennék, és ez kicsit visszatart, de az elhelyezkedéstől viszont már annyira nem tartok, mert szerintem a rossz hírek ellenére aki el akar helyezkedni ezzel a diplomával az el is fog. A másik lehetőség, hogy gyógymasszőrnek megyek, ez is vonz, ti mit választanátok, és mit gondoltok a jogász képzésről?
2012. jan. 30. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Azzal egyet kell, hogy értsek, hogy aki akar, el fog tudni helyezkedni! Élő példa rá nővérem. Igaz mi vidékiek vagyunk és az is igaz, hogy most a fővárosban lakik, de nem volt 3 hónapnál tovább munkanélküli, és teljesen jó állása van. Aki kitartó és mindent megtesz az előbb vagy utóbb úgy is talál valami szakmájába vágót. Persze aki otthon csücsülve várja a sült galambot az ne csodálkozzon, hogy nincs melója.

Egyébként meg szerintem ez így nagyon jó kombináció lenne. Viszont az is igaz, hogy diploma mellé érdemes vmilyen szakmát csinálni, ráadásul egy olyat, hogy gyógymasszőr nagyon keresnek nyugaton, illetve észak felé. Én mindkettőt ajánlom. Talán utóbbit egy kicsit jobban, mert akkor még sem kell 26 éves korodig tanulnod illetve szakma mellet akár dolgozni is lehet.

2012. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. én kb 13 embert ismerek aki jogásznak tanul ami kicsit soknak tűnik, hogy nincs sok ismerősöm. Szerintem az elmúlt évekbe nagyon sokan kezdték ezt tanulni nappalin meg levelezőn is szerintem, ez is olyan, hogy csak akkor tudsz jól elhelyezkedni vele ha kiemelkedően jó vagy belőle. Én a másikat választanám.
2012. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 luszi85 válasza:
A jogot sosem késő elkezdeni!!!!!!! :) 21 évesen meg pláne nem!!! - egy jogász
2012. nov. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!