Gyógyszerészeti?

Figyelt kérdés
Milyen szakra mehetek (elsősorban egyetem) ha gyógyszerészeti szakirányba szeretnék menni. GYTK kilőve mert nem lesz emelt szintem. :(
2012. febr. 1. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát jelentkezhetsz vegyészmérnökire (BME), mivel ott lehet szakosodni gyógyszervegyésznek, ill. ELTE-TTK - kémia, ott is van hasonló.
2012. febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szegeden maradnék. :D
2012. febr. 2. 19:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez tök jó, de én nekem ezt honnan kellett volna tudnom?:)
2012. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, akkor sajnos csak azt tudnám ajánlani, hogy hagyj ki egy évet és készülj fel rendesen a felvételire. Gyógyszertári szakasszisztens lehetnél, de ez elvileg 3 éves és - sajnos - csak OKJ-s képzés és mostanában a gyorstalpalós átképzések miatt a presztizse is csökken. Ráadásul mindig egy gyógyszerész lenne a főnöd, szóval kb. egész életedben bánhatnád, hogy nem tanultál tovább, mint anyukám. Az első jól írja, hogy a vegyészmérnöki képzésekről van némi átjárás gyógyszerészi kémiai szakirányba, de ezzel kimondottan csak gyógyszergyárban és ott is csak bizonyos területeken helyezkedhetsz el. Mondanám, hogy akkor orvosi, mert azzal több átfedés van, de gondolom oda még mindig magasabbak a pontszámok. Szegeden kb. 10 éve még volt is 1 éves előkészítőa GYTK-ra, ahonnan kb, mindenki bejutott - esetleg ennek lenne érdemes utánaérdeklődnöd. Esetleg dietetikus vagy biológus szakok valamelyikét venném fel ideiglenesen, vagy a TTK kémia-biológiát - onnan szerintem még tárgyakat is beszámítanának, ha sikeresen felvételiznél a GYTK-ra.
2012. febr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
TTIK kémiát azt én is néztem, lehet könnyebb lenne. Lébecolni meg nem szeretnék. Csudijó, hogy jövőre két emelt kell GYTK-ra. (biosz, kémia)
2012. febr. 10. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!