Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök vagy fizikus,...

Villamosmérnök vagy fizikus, esetleg energetikai mérnök?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy jó szakmát választani, csak az a problámám hogy nem annyira vágom a matematikát! Gondjaim vannak vele elegge, nem vagyok annyira gyenge, de nem is vagyok a legerösebb! a fizika z elegge megy, könnyen megértem! hallottam hogy a villamosmérnöki szak nagyon jó, de durva a matematika ezért visszariasztott!

a fizika miatt gondoltam a fizikus szakra de nem túl kedvezö az elhelyezkedés vele, mert tanár nem szeretnék lenni!

energetikai mérnöki is eléggé jó!

köszönöm elöre is a válaszokat , kérem hogy olyanok irjanak akik mar sok tapasztalatot szereztek!

köszönöm elöre is!



2012. febr. 2. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fizika alapszakot nem ismerem, viszont mindegyik mérnöki szakon eléggé "durva" a matek. De ez ne riasszon el, ha elég elhivatott vagy és sokat gyakorolsz, akkor meg lehet érteni. Ne csak emiatt ne menj mérnöknek, ha nem mész.
2012. febr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az energetikai mérnök képzésben látom a legnagyobb jövőt, hiszen a fosszilis anyagok rohamos csökkenésének következtében egyre inkább előtérbe fog kerülni az alternatív energiafelhasználás, és szükség lesz a jó szakemberekre. Szerintem...
2012. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. febr. 2. 19:26
 4/12 A kérdező kommentje:
olyan van hogy a villamosmérnökiben van energetikai alapszak is?
2012. febr. 2. 19:27
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Nincs. Gépészmérnöki karon belül van energetikai mérnök.
2012. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is az energetikát ajánlanám, ugyan ott is lesz matek, ami nem könnyű, de a fizikán és a villamosmérnökin tuti hogy sokkal durvább a matek!!
2012. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Kedves utsó!

Ez ugye nem tapasztalat? Mert bizony marhaságokat beszélsz.

2012. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
miért, szerinted melyiken a legnehezebb a matek? van mindegyik szakról ismerősöm, és az ő állításuk alapján mondom, ja meg én is mérnöki szakra járok.
2012. febr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
energetikain akkor kevesebb a matek?
2012. febr. 3. 09:15
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
hát engem az előző kommentelő lehülyézett, de a tények azok tények, energetikán kevesebb órában tanulod a matekot még ha - szerinte - nehezebb is. Én tök ugyanazt a matekot tanultam, mint az energetikusok, és nem volt vészesen nehéz, nekem elsőre meglettek. (BME)
2012. febr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!