Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan vannak akik az miatt...

Sokan vannak akik az miatt siránkoznak, hogy kevés a fizetésük. Akkor miért nem tanultak olyat ami jól fizető? (itt főleg műszaki szakokra gondolok: mérnök, informatikus, fizikus, cnc-s, stb, de nem csak ezek vannak)

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 11:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Tudod, valószínűleg azért, mert nem mindenkinek van affinitása a hasonló műszaki területekhez. Amúgy itt nem az a probléma, hogy nem fizetik meg a tanárt, vagy az ápolót. Itt szinte senkit nem fizetnek meg rendesen. Egy kezdő orvos fizetése kb 90 ezer. WTF?
2011. jún. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Tom Benko ***** válasza:
96%
Én például azért lettem tanár, mert az akartam lenni. Remélem, ezt nem rovod fel bűnömül. Azért meg hadd ne magamat hibáztassam, hogy a tanári fizetések még éhen dögleni is kevesek...
2011. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Dymo válasza:
97%
elképzelem ahogy a 10 milló magyar lakosból 5-10 év múlva 2 millió mérnök lesz...
2011. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Tom Benko ***** válasza:
89%
Majd mennek a diplomás jogászok és bölcsészek mellé mekit söpörni. :)
2011. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
77%

Haverom cnc-s, nettó 110-et kapott.

Ez aztán tényleg nagy fizetés.

A tanári fizetést meg végképp nem értem, aki van ismerősöm mind megkapja a nettó 160-at, szal annyira nem kellene éhen dögleni belőle.

2011. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Azért, mert ha mindenki ezeket a szakokat tanulta volna, akkor már ezeket se fizetnék meg jól?:) Amúgy meg nyilván mindenki máshoz ért, másban jó. Én szívesen mentem volna tanárnak, de mivel abból nem lehet megélni, így programozónak tanulok és őszintén megvallva bánt is kicsit a dolog, hogy nem tanár leszek.

Aztán ha távolabbról nézzük a dolgokat: a mérnöki munkákkal is Budapest meg még néhány nagyvárosban lehet jól keresni, a többi helyen a mérnökök sem kapnak kiemelkedően jó fizetést, akkor most jön az, hogy mindenki költözzön fel a már így is zsúfolt, mocskos és büdös Budapestre, ha valami problémája van a fizetésével? Azért közlöm, hogy a Te elméleted szerint nem lenne 1 darab tanár se: a gyerekeidet nem tanítanák, nem lenne egy darab ápolónő se: ha esetleg kórházba kerülsz akkor köthetnéd magadra Te az infúziót és ha esetleg olyan problémád van, hogy nem tudsz mozogni össze is szarhatnád magad! és még sorolhatnám

2011. jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
91%
Azért te nagyokos mert aki jól tanult (pl orvos) annak is kevés a fizetése Mo-on! Mit gondolsz miért hőbörögnek folyton?
2011. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
"A tanári fizetést meg végképp nem értem, aki van ismerősöm mind megkapja a nettó 160-at" És hol tanítanak drágám? Magánsuliban, vagy egyetemi professzorok? Az átlag középiskolai tanár sem kap nagyon többet 100 ezernél. Ha azt megkapja egyáltalán.
2011. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez a kérdés tényleg elég naiv.
2011. jún. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%

"Én például azért lettem tanár, mert az akartam lenni. Remélem, ezt nem rovod fel bűnömül. Azért meg hadd ne magamat hibáztassam, hogy a tanári fizetések még éhen dögleni is kevesek..."


Ezt már akkor tudnod kellett, amikor ezt az amúgy valóban hasznos és alulfizetett szakmát választottad. Csakúgy, mint az orvosnak készülők.

Az orvosok nettó átlagfizetése kb ugyanannyi mint a magyar átlagfizetés (állítólag). De ebben nincs benne a hálapénz! Ami esetenként a többszöröse. Háziorvosnál egy gyógyszerfelírás, esetleg 5 perces vizsgálattal együtt 2-300Ft, hallgatólagosan, zsebbe. Ha csak napi tíz ilyen van, az szép kis talált pénz havonta.

2011. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!