Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindenből tudok tanulni...

Mindenből tudok tanulni 5-ösre, akár az órán is. De ez nem megy akármennyit tanulok. Elkezdem elolvasom este 3-szor, kora reggel 2-szer, óra előtt 1-szer mégis 2-est kapok?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 19:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bocsi természetismeret a tantárgy.
2010. febr. 18. 19:21
 2/11 anonim ***** válasza:
akkor talán ne csak olvasgasd, hanem tanuld meg és ne magold be
2010. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem magolni kell, hanem érteni. A tanulás nem úgy működik, hogy nahh akkor elhatározom, hogy elolvasom 3x és akkor jó van.

Első olvasásra is meg lehet tanulni, csak nem mindegy hogy hogyan állsz neki...

2010. febr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem is elsőre amit olvasok , most jutott eszembe hogy lehet hogy túlizgulom a felelést?
2010. febr. 18. 19:32
 5/11 anonim ***** válasza:

persze, túl izgulod...csakis


aki megtanulja, vagy legalább foglalkozik az anyaggal, az nem izgul, hiszen tudja, hogy mit kérdezhet kb a tanár, másrészt azt írtad, hogy érted elsőre is, amit olvasol

ez idáig rendben is van, merthogy ez annyit jelent, hogy nem kell bemagolnod, hanem megkeresed az összefüggéseket, de akkor keresd is meg, ne csak az legyen, hogy "pedig én elolvastam"...

2010. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még azt, hogy ne éjjel tanulj, mert akkor nem tudod kipihenni magad, és azért fogsz kettest kapni.
2010. febr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
7-8 óra körül szoktam tanulni
2010. febr. 21. 16:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam tanulni,hogy elolvasok egy kis részt amit megértek és utána megpróbálom felmondani magamnak,majd a végen egybe elmondom az egészet.Én nem 7-8 között szoktam tanulni,mert nekem akkor már nem fog az agyam nagyon álmos vagyok,én nekiállok már 16-kor.
2010. febr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Írjál magadnak vázlatot áttekinthető elrendezésben, nyilakkal, rajzokkal, színekkel és azt tanuld, mondd fel, utána olvasd el még egyszer a könyvet.
2010. febr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én is ezt javasolnám, hogy olvasd át,tanuld meg, aztán írj egy kis jegyzetet a legfontosabb fogalmakról,stb. és z alapján próbáld felmondani az anyagot újra! én egyébként hangosan szoktam tanulni, mert így tudok csak, lehet neked is meg kéne próbálnod!
2010. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!