Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire lesz meghatározva...

Mennyire lesz meghatározva 2012 szeptemberétől a költségtérítéses tanulók száma az egyetemeken?

Figyelt kérdés
Úgy értem, h van-e pontos keretszám (pl. egy bizonyos szakra csak 200tanuló mehet költségtérítésesen és semmi több) vagy naggyából felvesznek mindenkit?
2012. febr. 2. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

ha jól tudom, csak úgy van beosztva, hogy hány támogatott képzés van példáúl müszaki karon.. satöbbi,

nem láttam hogy bevan osztva, hogy gépészmérnökök 100 és mondjuk építész 50, csak hogy müszaki 200 példáúl..

2012. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden hallgatói létszám meg van határozva. Ezért beszélhetünk felvételi pontokról.

Az adott szakon fel lehet venni 200 személyt, jelentkeztek 500-an, akkor a 200. ember pontszámát megnézik, és az lesz a felvételi pontszám.

2012. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igen, én is csak ilyet láttam, valamint egy "A felsőoktatásba 2012-ben felvehető, államilag támogatott létszámkeret intézmények közötti elosztása" táblázatot..:P

de ez is csak az államiról beszél, engem meg a költséges érdekelne.....

2012. febr. 2. 21:14
 4/4 A kérdező kommentje:

21:10 de azt honnan tudom h az adott szakon hányat vesznek fel államilag+költségesen ÖSSZESEN? csak az államit láttam mindenhol, valamint olyanokat h egész gazdaságira 250-et, bölcsészre 2700at stb......

de hogy csak egy szakra ezeken belül mennyit....??

2012. febr. 2. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!