Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pontszámításban tudnátok...

A pontszámításban tudnátok segíteni (bővebben a kérdésben)?

Figyelt kérdés

A BME-re szeretnék menni járműmérnöki szakra, ha minden igaz ezek kellenek hozzá:


matematika és

biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. szakmai előkészítő tárgy


Ha minden igaz, akkor van egy olyan lehetőség, hogy az év végi jegyeket és az összes érettségit egyáltalán nem nézik, hanem a felvételi tárgyat duplázzák.


Azaz; ha tegyük fel, év végén mindenből 2-es leszek, illetve az összes érettségim 2-esre sikerül, kivéve a matekot és a fizikát ami 100%-os, akkor (100+100)x2=400 pontot kapok érte? (Ha így van, akkor sokkal egyszerűbb két érettségire készülni mint az összesre+ az év végi jegyekre)


2012. febr. 2. 21:00
 1/7 anonim válasza:
igen ! az a két tantárgy amit kijelőlnek és annak a dupláját számolják ahogy leirtad!
2012. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez így van, ahogy írtad.

De szerintem nem feltétlen könnyebb a duplázás.

Azért az év végi ötösöket nem vmi nehéz összehozni... De ha vmi 4-es lesz, az csak -2 pont.

Az érettséginél meg az átlagot nézik. A magyar, töri tök egyszerű, csak szövegértés az egész. A nyelv sem nehéz, ha legalább alapfokon tudod a nyelvet.

És ha vmi nem is sikerül olyan jól, azért annyira nagyon nem húzza le az átlagot.

Viszont ha a duplázásra hajtasz, és nem úgy jön össze a dolog, ahogy szeretnéd, akkor könnyű elbukni az egészet.

2012. febr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor készülök mindenre, de első helyre rakom a matekot és a fizikát. Az amúgy nem számít bele, ha fizikából 11.-ben 3-mas voltam, vagy hogy matekból év végén milyen jegyet kapok?
2012. febr. 2. 21:25
 4/7 anonim ***** válasza:
11.-es és 12.-es évvégi fizika és matek jegyed számít. Meg az összes többi amiből érettségit fogsz tenni.
2012. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És milyen arányban számít a matek és a fizika jegy? Egyébként ha a felvételi tárgyam duplázását választom(ahogy a kérdésben is leírtam), akkor csak a matek és a fizika érettségim számít, nem?
2012. febr. 2. 23:41
 6/7 anonim ***** válasza:

matek fizika érettséginek a %-a számít!


tehát ha matekból és fizikából is 100%-ra érettségizel akkor 100+100*2=400 pontot lesz.


de ne reménykedj :D

2012. febr. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az világos, de akkor most számít a matek vagy fizika jegy, vagy csak az érettségi %? :)
2012. febr. 3. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!