Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honnan tudom, hogy egy főiskol...

Honnan tudom, hogy egy főiskola vagy egyetem egy adott karán egy adott SZAKÁN hány állami hely van?

Figyelt kérdés
Akárhogy keresem nem találom, mindig csak karokra lebontva írják ki.
2012. febr. 3. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sehonnan..
2012. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ELTE honlapján fent van, hogy náluk mennyi.
2012. febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
felvi.hu
2012. febr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A felvi.hu-n hol? Nekem sem sikerült sehol megtalálnom, mondjuk nekem még karonként sem. Vagy a karonként az a hivatalos, amit kiadtak nemrég?
2012. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, ott írják, hogy egyes karokra hány hely van. De szakra nem ír senki semmit.
2012. febr. 4. 22:42
 6/11 anonim ***** válasza:
melyik szak érdekel, én kikeresem neked. mondjuk lehet még a régiek vannak fent, mert az én szakomra ugyanannyit írnak, mint 2 évvel ezelőtt, amikor felvételiztem rá. bár az is igaz, hogy kémiás vagyok, lehet a mi férőhelyeinket nem csökkentették. :-)
2012. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm, de több hely is érdekelne. Esetleg forrást tudnál adni?
2012. febr. 5. 19:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Az államis helyek képzési területenként vannak fent a Felvinél is, tehát az, hogy egy adott intézmény pl. társadalomtudományi területre összesen hány államis helyet kapott. De ez nincs meg szakokra lebontva, tehát ha mondjuk az adott intézménynek társadalomtudományi területen van 5 szakja is, akkor az sajnos nincs meg sehol, hogy egy-egy szakra pontosan hány államis hely jut, ez majd július 24-én a ponthatárhúzáskor lesz meg.
2012. febr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem...azóta találtam egy ilyet:


[link]


Ezen meg konkrétan írják. Persze azokat nem, ami speciel engem érdekel. Nem értem én, hogy ez hogy működik...de legalább azok sem, akik csinálják:)

2012. febr. 6. 18:38
 10/11 anonim ***** válasza:

8. válaszoló vagyok. Ezen a linken azért van csak néhány szak, mert ez a tájékoztató hivatalos kiegészítése ami nemrég jelent meg, tehát itt csak azok a szakok vannak benne, amik új jelentkezési helyek december 15-höz képest.

Amúgy ha felmész a Felvi oldalára, minden intézménynél meg tudod nézni, hogy az egyes szakjai milyen finanszírozási formában hirdeti meg.

Ha pl. egy szakot meghirdetnek nappali államin és nappali költségesen, akkor a felvehető irányszám, ami az adott szak mellett van, az összesen a nappali tagozatra értendő, tehát az előre nem lehet tudni, hogy ebből pontosan hány államis és hány fizetős lesz.

2012. febr. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!