Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazgatásszervező alapszak...

Igazgatásszervező alapszak után a jogász mesterképző hány féléves?

Figyelt kérdés
Ha igazgatásszervező után megyek jogászra akkor "teljes kreditértéken való beszámítás" van, és talán ha jól olvastam,akkor minimum 2 év alatt lehet meg a jogász mesterképzés,de ez a minimum,de egyébként mennyi az előírt? 2 vagy 3 éves ha ezután megyek erre? A Miskolci Egyetemre járok,a jogászra is ide jönnék!

2012. febr. 5. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A jogász szak egységes, osztatlan képzés. Ilyen formán nem igazán értem, hogy te ott milyen mesterre akarsz jelentkezni, amikor alapból csak mesteri diplomát lehet ott szerezni az 5 év alatt. Azt elhiszem, hogy bizonyos krediteket elfogadnak, de valószínűtlen, hogy te utána 2 év alatt elvégezd a jogot.
2012. febr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké akkor nem 2 év alatt, de a kérdésem, hogy valaki tudja-e hány év kell. És akkor nem mesterképzés...a lényeg,hogy mennyi idő így ezután a jogász képzés. Gondolom nem kell mind az 5 évet letanulnom igazgatásszervező után. Legyen akkor 4 év,de 5 év nem hiszem. Mindegy,ha valaki tudja vagy kijárta már így a kettőt kérem írja már le.
2012. febr. 5. 16:41
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha diplomás levelezőre mész, akkor 4 év alatt végzed el az egyetemet
2012. febr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Pécsen 2.5 év.
2012. febr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
mennyi igazgatásszervezőn szerzett kreditet számítanak be a a jogi képzésen?
2012. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

csak hozzávetőlegesen. miskolcon ezeket számítják be:

[link]

2012. febr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
magyarán összvisz 10 tárgyat tudtok beszámíttatni
2012. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
illetve csak 8...
2012. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

koszonom a valaszt. :)

ha igazgatasszervezo utan felvitelizek jogi egyetemre,az olyan felvetelinek szamit,mint amikor pl gimnazistakent felvetelizek? az erettsegimet is nezik? szuksegem lesz egy termeszettudomanyos erettsegire? ugyanis jovo evtol az kotelezo,de iden meg megusztam,h nem kell tennem. tehat nekem akkor le kell tennem majd,h jelentkezhessek,vagy olyan ez a jelentkezes,mintha mesterkepzesre mennek?

2012. febr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nem olyan mintha mesterképzésre mennél... van egy külön kategória h "diplomás levelezős", ha diplomás levelezősként felvételizel, akkor 4 évbe fog telni a jogi egyetem elvégzése, mivel figyelembe veszik h van már egy igazgatási diplomád, így egy évet csökken a képzési idő, magyarán, kiesnek majd a tölteléktárgyak, és csak jogot fogsz tanulni. ennél előrébb viszont már nem lehet hozni a képzést, mert minden tárgy épül egymásra, és vannak tárgyak amikből nem vizsgázhatsz le, mielőtt nem teljesíted az előkövetelményt.
2012. febr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!