Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel alapszak...

Szana33 kérdése:

Pénzügy és számvitel alapszak BGF?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan nehéz a matek ezen a szakon? Tudom, hogy a válasz szubjektív általában(kinek mi a nehéz), de érdekel ki milyen eredményekkel került be és most hogy megy neki.Költségtérítésesre megyek valószínűleg, most pénzügyi-számviteli szakügyintéző szakon vagyok(középfok) és eddig nagyon tetszik és egyáltalán nem tartom nehéznek, persze tudom, hogy az alapszak sokkal húzósabb...És ha már tényleg ezt a szakot választom akkor Bgf? vagy valaki tud jobbat?
2012. febr. 1. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez a szak a Corvinuson a legjobb, ha már fizetősre mész akkor oda menj! És tényleg szubjektív a matek. Egy BME-nél könnyebb, de a gazdasági szakok közül itt a legnehezebb a matek. De ha az okj tetszik és jó vagy belőle akkor valószínűleg egyetemen is menni fog, csak ugye többet kell tanulni. :)
2012. febr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja és ez a leghasznosabb szak a gazdasági szakok közül! Ha Corvinuson elvégzed akkor valószínűleg lesz munkád és valószínűleg nem is rossz!
2012. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen. A matek szórótárgy. Ha kettes-hármasra tudod összehozni a középszintű matek érettségit, akkor vért fogsz izzadni. És ha a Corvinusra mégy, ott sem lesz könnyebb. Sőt!

Persze, a Corvinus a top, ezen a területen, de a BGF is jó diplomát ad. És félévente 80 ezer a költségtérítésben a különbség a két suli között. Persze, ha ez nem számít, akkor hajrá!

2012. febr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Négyes lett a matek érettségim, az ötösről azért csúsztam le mert egy táblázatot ceruzával csináltam és azt mondták, hogy az rajznak számít, és azt ugye szabad grafittal írni, de aztán mégsem(16pontom csak úgy repült) :(
2012. febr. 2. 10:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem egy kis tanulással nem lesz baj. Ha van időd, kicsit készülhetsz rá: határérték, deriválás, integrálás van az első félévben. Keresel egy emelt szintre készítő könyvet és ott ezek jól le vannak írva.
2012. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm az eddigi válaszokat :)
2012. febr. 2. 11:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Corvinus van az első helye, őt követi a PTE KTK, évek óta versenyeznek az első helyért,évente változó ki "nyer". A BGF sem semmi persze,de pénzügy számvitelen ez a két egyetem a legjobb.

én is erre a szakra jelentkezem amúgy, remélem menni fog a matek. bár "elvileg" csak gyakorlás kérdése

2012. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

igen én is mindig ezt mondogatom magamnak :D

köszi a választ! és te melyik egyetemre jelentkezel?én a BGF-re terveztem eddig, de most elgondolkodtam az általad írt lehetőségen is...

2012. febr. 5. 21:41
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

én a PTE KTK-ra megyek :) én is vaciláltam,de lenyűgözött az iskola. nyílt napon jártam ott először,már akkor mindenki nagyon segítőkész volt, hallgatók ostromoltak tapasztalataikkal,és mindenféle segítséggel. most érettségi előkészítőre járok,melyet hallgatók tartanak. mindenki nagyon kedves,közvetlen, van aki még a telefonszámát is megadta,hogy nyugodtan hívjuk ha bármi matek kérdésünk van,rá lehet számítani :) eddig úgy tapasztaltam, hogy egy hatalmas összetartó közösség alakult ki, mindenki ismert szinte mindenkit (legalább évfolyamszinten),és segítik egymást ahol lehet. korrepetálják egymást kis csoportokban, így ha nem megy neked a gazdasági matek,hát uccu, beülsz egy hallgatók által tartott felzárkóztató órára, ahol bármilyen bugyuta kérdést feltehetsz. rendszeresen bulikat tartanak, kocsma túrákat, és bármi egyebet, a lényeg,hogy egy nagyon jó közösségben bármit csinálhatsz :)

nekem eddig ez a benyomásom a karról, így nálam ezek után nem is kérdéses,hogy hova menjek :)


voltam BGF nyíltnapon is, hát nekem egy hatalmas csalódás volt. valami kis szobában kivetítőn néztük alapból a tájékoztatást, aztán semmi segítség vagy bármi, óralátogatás... mindenki ment amerre látott. így nálam a BGF a nyílt nappal leírta magát :D az épület meg maga.. hát,én nem szeretnék egy olyan helyen éveket lehúzni,ahol kitudja milyen bacit szedek össze a wc-n,vagy bárhol. ezzel szemben a PTE modern jól felszerelt, kártyabeléptetős rendszer, légkondi,projektorok, számítógépek a folyosókon,minden van ami kellemes közérzetet teremt,és nem kell rettegni,hogy rád esik a vakolat :D (én jelenleg egy elég "putri" kinézetű iskolában tanulok, és hát, nekem már luxus, ha a wc-n találok wc papírt.. így nálam ez ismételten egy nagy plusz pont volt)


remélem segít valamit a véleményem :)

2012. febr. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyszer voltam életemben nyílt napon, 1995-ben a Veszprémi Nehézvegyipari Egyetemen (akkor még így hívták a Pannont), csúnyán leírta magát, többet nem is akartam oda jelentkezni. Bezsúfolódtunk a nagyelőadóba, először zsivaj volt, nem értettük mit mond a tanár. Ekkor beleszólt a mikrofonba, az iszonyat szar hangosítás telefonhangon megszólalt: "vagy inkább ebbe beszéljek?" Rögtön csönd lett. Igaz ez még a felsőoktatás expanziója előtt volt, inkább az volt az üzenet, hogy ha nem vagy kitűnő tanuló, inkább meg se próbáld, mert úgyis elhasalsz... Nem is kerültem be sehova, most, 16 év szünet után kezdtem el ismét tanulni. Tetszik.
2012. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!