Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel alapképzé...

Szana33 kérdése:

Pénzügy és számvitel alapképzés órái fedik/tartalmazzák egy Fsz (pénzügyi/számviteli szakügyintéző) képzés anyagát?

Figyelt kérdés
Ha elkezdek egy pénzügy és számvitel alapszakot és mellette párhuzamosan pénzügyi vagy számviteli szakügyintéző FSZ képzést, azzal nem leszek túlterhelt? Az alapképzés során tanultakat tudom hasznosítani a felsőfokún is?Nem kell különösképp sok tanulást belefektetnem egy fsz-be, ha az alapképzés óráira/vizsgáira tisztességesen felkészülök?
2012. febr. 5. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában ezt úgy szokták csinálni hogy először megcsinálják az FSZ-t 2 év alatt és utána jelentkeznek BA-ra és sok tantárgyat be tudnak számítani/el tudnak fogadtatni kredit-átvitellel. Annak hogy az alapképzés mellett megcsináld az FSZ-t nem látom értelmét. Mert ugyanarról a képzésről lenne két papírod. Az FSZ képzésen zömmel inkább a szaktantárgyakat tanítják, azért mert időben rövidebb a képzés. A BA-n pedig még vannak úgymond tölteléktárgyak amiket teljesíteni kell első pár félévbe.
2012. febr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem a túlterheléssel lesz gondod, inkább az óraütközésekkel.
2012. febr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
előttem szólónak: igen erre én is gondoltam
2012. febr. 7. 16:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen csinálhatnék először Fsz-t és utána alapot, de sajnos erre nincs lehetőségem. Amúgy azért gondoltam, hogy párhuzamosan csinálnám a két szakot, mert így sokat tudnék spórolni(kedvezményes kolesz,szoctám...) az államilag finanszírozott képzés révén.
2012. febr. 7. 16:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Van valamelyikőtöknek pénzügyi-számviteli ügyintéző vizsgához bármilyen anyaga? Nagyon fontos lenne, köszi!
2012. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Énis így tervezem, mint ahogyan az első válaszadó írta. 30-60kreditet lehet beszámítani az alapképzésbe, de ez pontosan mit is jelent? nem vagyok teljesen tájékozott.

4féléves FSZ után, az alapképzés ugyanúgy 6+1félév lenne, vagy a kredit beszámítás miatt kevesebb félévet kellene tanulnom a diplomáért?

2012. márc. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet rövidíteni a képzést. A Ba ugyanúgy 6+1 félév, csak beszámítanak majd tárgyakat az FSZ miatt. Azokra az órákra nem kell majd bejárni. Egyébként azt tudjátok, hogy hiába tanultok párhuzamosan, ugyanúgy csökkenti az állam által finanszírozott félévek számát? Tehát, ha Ba után mesterképzésen gondolkodtok, akkor azt majd nektek kell fizetni.


Egy pénzügy és számvitel szakos hallgató

2012. márc. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!