Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen tanuljam a...

Melyik egyetemen tanuljam a földrajz vagy földtudomány szakot?

Figyelt kérdés
És milyen maga a szak(elhelyezkedés, nehézség, anyagiak stb.)? Már szeretném hallani hús-vér ember véleményét is. Minél több vélemény annál jobb. :D
2012. febr. 6. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
ELTE
2012. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd milyen a szak és miért az ajánlod? Egyébként köszönöm a válaszod.:D
2012. febr. 8. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:
ELTE egyértelműen,geológia esetében azon egyszerű oknál fogva,hogy MSc csak itt van az országban,és ha nem itt végezted el a BSc-t akkor óriási handicappel indulsz,és valsz sose lesz belőled olyan jó szakember,mint amilyen elhetne
2012. febr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

NYME-TTMK Szombathely, föci.

elhelyezkedés... ha szereted a tárgyat, és álmod, hogy a föcivel foglalkozz bmilyen szakirányban, akk úgyis föcire jelentkezel.

nehézség: minden egyetemen szinte, sőt uazt tanítják föci bsc-n, csak a szkirányok választhatósága eltérőek. NYME-n sok gyakorlati óránk van, elég érdekesek azok az órák: ásvány- és kőzetfelismerés, térképszerkesztés műszerekkel, csillagvizsgálás, tájékozódási verseny, terepgyakorlatok.

anyagiak: nos államin ugye ingyenes a képzés, költségesen pedig a 2011. őszi félév 95.000 Ft volt. de a ponthatár elég alacsony, cirka 90-en vunk a szakon. 2 db 9300 Ft-os koli és 1 db 15000 Ft-os kolink van.

én jól döntöttem, hogy ide jöttem tanulni, élvezem. nem bántam meg. első éves vagyok.

ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privit, szívesen válaszolok :)

2012. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4. vok

javítok: idén ősztől 175.000 Ft lesz egy félév...

2012. ápr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ME-MFK! Miskolc. Műszaki földtudomány. Földtudományból jobbat nem találsz. Szédíthetnek az ELTE-vel de csak BsC.ig éri meg odamenni. Utána úgyis Miskolcon kötnél ki! :D
2012. jún. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kiváncsi vagyok hogy ezt az utolsó honnan szedi:D
2012. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy ott végeztünk sokan! :D És a csoportunk 70%-a volt ELTE-s diák, mert úgy döntöttek geotechnikát tanulnak azt meg máshol nem tudják megtanulni! :D

ELTE-n akkor célszerű maradni, ha geológia vagy geofizika MsC-re van szükséged. Hidrogeológiával pl. ott nem tudsz mit kezdeni mivel nincs rá lehetőség. :D

2012. júl. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez hatalmas butaság, mivel kb én évfolyamom 3/4-e hidrogeós:D
2012. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!