Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén érettségizem és tervezem,...

Idén érettségizem és tervezem, h egyetemre mennék. Engem az foglalkoztat, hogy a nagycsaládosok kapnak-e vmi kedvezményt a felsőokt. ban? Kutakodtam neten, de konkrétumot nem találtam. Hátha itt van olyan, aki jobban ért hozzá.

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 08:46
 1/4 anonim válasza:
Felvételinél kapsz érte pluszpontot, de semmi több:) Még az kéne...
2012. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Én nem tudok róla, hogy többletpont járna érte, nekem 2 testvérem van, tehát nagycsaládosok vagyunk, de nem kaptam plusz pontot.

Viszont létezik olyan, hogy szociális ösztöndíj, ezt több tényező alapján ítélik meg, azok esélyesek rá, akik nagycsaládosok, kollégiumban vagy albérletben laknak és kevés az egy főre jutó jövedelem a családban. Ilyet én is kaptam több évig, kb. 20 ezer forint minden hónapban, amíg egyetemre jársz.

Meg van egy másik, az alaptámogatás, ami nekem 50 ezer forint volt, ezt csak egyszer adják egy összegben, az első egyetemi féléved elején lehet megpályázni. Azt hiszem, ez is szociális alapon megy, de ebben már nem vagyok biztos.

Én ennyiről tudok, ami anyagi támogatás, ezen kívül nem tudom, van-e még más.

2012. febr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Alapon azért, mert valaki nagycsaládos, nem jár. Hiszen attól még lehet rendkívül jó anyagi körülmények között. Ha hátrányos helyzetű vagy, azért jár plusz pont, és mint az előttem válaszoló írta, szoc. támogatást igényelhetsz, ha a családod jövedelme alapján jogosult vagy rá.
2012. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. febr. 14. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!