Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen felmentési joggaim...

Munulukuf kérdése:

Milyen felmentési joggaim vannak nekkem illyen helyzetben? Menyitt ér egy éretségi ahol 2 fontos tárgy hiyánzik?

Figyelt kérdés

A helyzetem az, hogy Német állampolgár vagyok. Sajnos nem tudok tökéletesen magyarul beszélni és az írás nekkem sokkal roszabb megy.


Ide költöztem rokonokhoz Magyarországban és akkarom letenni az éretségimet.


A célom az, hogy az egyik német orvosi egyetem részre felvesznek.


A gyenge nyelvtudásom miatt szerettem volna egy német iskolára menni, de sajnos nincsen nekkem meg ez a lehetöség mivel én

már 22 éves elmultam. Azért javasoltak nekkem, hogy menyek egy magyar iskolára és nyugottan ottan éretségizek,

mert felleszek mentve a Magyar nyelv és Magyar irodalombol és majd a vizsgákon a Magyar éretségi helyett, a Magyar mint

idegen nyelként fogok vizsgálni.


Ezt a lépést meg is tettem. Épp járok egy nappali tagozatos iskolában, ahol 2 év allat lefogom tenni az éretségit.


Egy iskola év nekkem egy fél évet tart.


Most nekkem az a problémám, hogy megigérték nekkem a felmentést, de most februárban álitollag hirtelen váltaszot a

felmentés helyzettem, és azért megaddtak nekkem két 2-est a 9. bizonyitványomban joggtalanul (semmi dolgozatot se írtam,

mivel fel voltam mentve).


Attol félek, hogy mégis muszáj nekkem majd Magyar nyelv és irodalombol éretségizni.



Vallaki tudna nekkem segitenni? Milyen felmentési joggaim vannak nekkem illyen helyzetben?

Menyitt ér egy éretségi ahol 2 fontos tárgy hiyánzik?



Nagyon szeretnek orvos lenni és itten tanulni. Csak azért költöztem ide, mert nekkem megigérték ezek a lehetöségeket.


Minden választ nagyon meg köszönöm!



PS: A német követség sem tudot nekkem segitenni.


2012. febr. 13. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is szia!


Volt egy barátnőm, ő szlovák állampolgár volt, és szintén itt akart érettségizni. A magyar nyelv, és irodalom helyett, neki Magyar, mint idegen nyelvből kellett érettségiznie, amit könnyű szerrel vett. A nyelvtudásod alapján neked is sikerülne!


ez itt egy magyar nyelv, és irodalom tesztsor:

[link]


ez pedig egy magyar, mint idegen nyelv, olyan, amit neked is ki kéne töltened:

[link]


hogyha bármi, bármi kérdésed van, szólj, nagyon szívesen segítek neked! :)

2012. febr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :D


Most az idén is fogom ellöre hozni a magyar mint idegen nyelv éretségit. A barátnöt csak vizsgázot, vagy itten is iskolában ment? Engemt azt is érdekel, hogy kaphatok egyáltalán jegyeket a Magyar tantárgyokban. Nekkem fontos is a pont átlagom.

2012. febr. 13. 23:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A barátnőm itt is kezdte elé a gimnáziumot, és itt is fejezte be. Mindenből ugyanúgy osztályozták, kivéve ugye magyarból, mert megbeszélte a tanárral, hogy ő nem magyar állampolgár, az igazgatóhoz leadott egy kérvényt, hogy Magyar, mint idegen nyelvből érettségizhessen, amit persze engedélyeztek. Utolsó évben ő magyarórákon korábbi érettségi feladatsorokat oldott meg.


Bármiben kell segítség, írj nyugodtan, akár privátba is! :)

2012. febr. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Ez egy akkora humbuk! Nem tudsz jól magyarul? Nyelvtanilag tökéletes többszörösen összetett mondatokban írsz. Helyesen használod a j_ly-t. (a muszájt helyesen írod, amit a magyarok többsége eltéveszt:) Az, hogy időnként beteszel dupla mássalhangzókat oda, ahova nem kellene...
2012. febr. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!