Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » GAMF gépészmérnöki - mechatron...

GAMF gépészmérnöki - mechatronika szak vagy SZE mechatronikai mérnök?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 21:25
 1/6 anonim válasza:
0%
Inkább mengy dolgozni
2012. febr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Szeretném megköszönni a hülyeségedet! Nem a témához való, és akkor írtál volna utána választ (persze normálisat)! Akkor rólad ennyit! Le vagy sajnálva!
2012. febr. 15. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik a történet, hogy el kéne döntened, hogy melyik terület érdekelne. Rokon terület, de mégis ég és föld, hogy mit vállalsz, ha el kezded tanulni. Mechatronikán, erős gépészetet tanulsz és mellé még elég magas szintű elektrot és egy kis info-t, amik így egyszerre nagyon nem egyszerű dolgok. A gépészen meg nyilván elmélyültebben a gépészetet(ami nem feltétlenül könnyebb). Ha ez megvan, azután kéne jönnie, hogy hova. Most, hogy a Merci beruházást hajtott végre, nagyon felkapott lett a GAMF. De ez nem minden. Attól, hogy egy gyár épült, illetve majd fognak hozzá a beszállítók is, nem azt jelenti, hogy az a nyerő hely. Egyszóval: Győr régiójában sokkal több és jobb lehetőségeid vannak, mint a sivatag közepén, plusz az SZE azért jóval elismertebb diplomát ad a munkaerőpiacon is.
2012. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a GAMF -ot azért javasolnám mert gyakorlatiasabbnak,

ipar, technológia közelibbnek érzem az oktatást és nem csak a Mercedes beruházás miatt, igaz duális képzés is indul, aminek egy része a Mercedes gyárban történik, másik fele a Főiskolán, de a GAMF-on eddig is és a Mercedestől függetlenül is komoly és elismert oktatás folyt,és folyik, így nem tudok egyet érteni az előttem szólóval.


Aki fejlesztőmérnök, kutatómérnök akar lenni egyetemi végzettséggel az választhatja a nagy műszaki egyetemeket, de megjegyezném aki főiskolai diplomát szerez az is mehet azt követően MSC képzésre...


Meglátásom szerint az egyetem sokkal elméletibb sokkal nehezebb ... a főiskola gyakorlatiasabb szerintem.

A GAMF on például az Informatikai Tanszékhez tartozó Automatizálással foglalkozó hallgatók tudom, hogy saját maguk kell hogy szereljenek,végezzenek mérési feladatokat, saját kezűleg kell,hogy programozzanak ipari robotokat, mérjenek szenzorok méréstartományát, pneumatikai elemekből szerelnek össze kapcsolásokat, hidraulikus méréseket végezzenek, hibadiagnosztikai mérést (hibakeresést)végeznek. PLC vezérléseket építenek, mérés adatgyűjtő rendszerekkel ismerkednek, ipari képfeldolgozás gyakorlatotokon hálózatba kötött intelligens kamerákkal dolgoznak... ipari információs rendszerekkel ismerkednek... és sorolhatnám..


Elég jól utána jártam ennek a közelmúltban azért is tudom :)


Tehát szerintem elmélet mellett több a gyakorlat.

2012. márc. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja és a GAMF-os gépészmérnök - mechatronika szakos hallgatók laborgyakorlatainak egy része is az előbb említett infós laborokban zajlik. Tehát nem csak infósok tanulják hanem a gépészmérnökök is természetesen, sőt itt zajlik ipari elektronika oktatás is nekik.


Remélem tudtam segíteni :)

2012. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Témába vágó, automatizálási és mechatronikai népszerűsítő oldal a GAMF automatizálási laboratóriumaiból:


[link]

2014. okt. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!