Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kapok valami támogatást...

Kapok valami támogatást hátrányos helyzetem miatt Egyetemen? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, anyum "nevel" egyedül.

22éves vagyok. Most jelentkezek továbbtanulni egyetemre.

Anyum egyéni vállalkozó, kevés jövedelemmel.


Ha esetleg bekerülnék a hátrányos helyzetűek közé, akkor kaphatok e valami támogatást?

Vagy nem fontos hogy hátrányos helyzetű legyek?


A lényeg az hogy elég nehezen élünk meg...


köszi


2012. febr. 14. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
szociális támogatásra jó esélyed van, de egyáltalán nem biztos.
2012. febr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hátrányos helyzethez kérned kell a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény megállapítását ( polgármesteri hivatal),amit nagykorúként saját jogodon állapítanak meg.

Ha beleférsz a jövedelemkorlátba (kb. 39.000,-Ft./f/hó) mindenképpen érdemes kérned,csak hasznodra válhat ha megvan!

Viszont ahhoz igazolnod kell,hogy nappali tagozaton tanulói jogviszonyban állsz.

2012. febr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Végre valaki,aki hasonló korban jelentkezik továbbtanulni,Én 23 éves vagyok. Hátrányos helyzetet Én sem értem Én mondjuk már évek óta nem lakom a szüleimmel,akkor mi köze van a szüleim bevételének az elbíráláshoz? Ilyen esetben számít valaki hátrányos helyzetűnek?
2012. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!