Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék esti gimnáziumba...

Szeretnék esti gimnáziumba járni mik a teendők az én esetemben? (infók lent)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és 10. osztályos.Egy igen jó,szigorú iskolába járok.A problémám,ami miatt esti tagozatra szeretnék menni több dologból is fakad:1 nem szeretem hogy idősebb vagyok az osztálytársaimnál,(nem buktam,csak később tudtam elkezdeni még az általánost különböző okokból kifolyólag) 2 nem szeretem ezt a sok szar tantárgyat mint pl:fizika,kémia,biológia,földrajz stb...

Szeretnék csak az érettségin megkövetelt tantárgyakra koncentrálni,mint ahogy az az esti gimnáziumokban (tudásom szerint)történik.Ezért,és így adta magát a gondolat,hogy esti gimnáziumba kezdjek el járni.

Filozófiából és angolból képes lennék már egy elég jó közép szintű érettségire,angolból már megvan a középfokú.

A lényeg az lenne hogy jövőre szeretnék érettségizni,szóval 2 évnek az anyagát 1 év alatt kéne megtanulnom,ami elvileg lehetséges esti gimnáziumoknál.

Mit gondoltok erről az ötletről ?Érdemes belekalkulálni hogy mindenképpen szeretnék továbbtanulni.


Mindenkinek köszönöm a a véleményét,és hogy foglalkozik a problémámmal!


2012. febr. 20. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Most láttam meg ezt a választ egy oda nem illő kérdésnél, nem én írtam, de szerintem neked szánták:D

" Ha tovább szeretnél tanúlni gondolok itt egyetem stb. akkor el ne menj estibe..Az esti gimnáziumokban nagyon rossz a szinvonal...eleve az esti képzés nem lehet olyan jó minöségü mint a minden napos nappali képzés..és én is 18 évesen leszek 10. es egy nagyon jó gimnáziumba járok csak 8. után nem vettek fel ezért újra jelentkeztem.:D

Téged mért zavar hogy egy évvel idősebb vagy..annyira lényegtelen szerintem..van olyan aki nem.is tudja ezt rópam:D

Amúgy az én gimimben van nem egy 21-22 éves 13. os és senki se foglAlkozik vele hogy már ennyi idősek, meg nem is lényeg hanem a végeredmény..Senki se fog neked beszólni hogy már ennyi idös vagy.:)

Szerinted maradj ott!!"

2012. febr. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én estibe járok most vagyok 12-es! és vannak ilyen "szar" tárgyak mint pl fizika, kémia, biológia, földrajz, etika, műv.töri, környezetvédelem, társ.ism, term.tud :D osztályozót csináltam, 1 év alatt 2 évnek az anyagát teljesítettem, ilyen lehetőség nincs minden estibe, nézz utána mielőtt beiratkozol! az én iskolámból nagyon sokan tanulnak tovább, tavaly egy gyereket az orvosira vettek fel, a felsőoktatásba valófelvételi az érettségi, ami központi! Szóval én annyit mondok hajrá! szerintem próbáld meg szeptembertől az estit! Én nagyon szeretek oda járni! Legjobb eddigi sulim és osztályom!
2012. febr. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ne zavarjon, hogy idősebb vagy. nálunk is voltak túlkorosak, de a kutyát nem érdekelte. az esti oktatásból meg nem szokott jó kisülni. valamiért előbb otthagyják, mint a nappalit.
2012. febr. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én estin végeztem 2009ben szombathelyen. nem tudom, honnan vetted az infóidat, mert ott is ugyanúgy van kémia, fizika..., még társadalom ismeret is. mellesleg nekem a kémia volt a választott érettségi tárgyam. arról szintén nem beszélve, hogy ha az zavar, hogy most 1-2 évvel idősebb vagy a többieknél, az nem fog zavarni, hogy ott meg 10-15 évvel fiatalabb leszel szinte mindenkinél??? persze nem lebeszélni akarlak, csak amiket vársz tőle az írásod alapján, abba biztos csalódni fogsz. ha mégis estire akarsz menni, a folyamat ugyanaz, mint ha nappalis lennél. beiratkozási időszakba (augusztus), megkeresel egy ilyen intézményt és aláírod az aláírnivalót. azt még elfelejtettem mondani, hogy nekünk az érettségi vizsgáért fizetnünk is kellett.
2012. febr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én ezt már eldöntöttem.Amit még nem írtam le,de nyomós érv az esti mellett,hogy én nem bírom ezt az iskolarendszert.

Nem bírok még ki 2 év sulit.

Miután leérettségiztem,rögtön megyek a nővéremhez Franciaországba,és ott fogok továbbtanulni.Viszont ez csak úgy lehetséges ha jövő után már rögtön kimegyek,mert csak úgy esek bele az államilag támogatottak csoportjába.

A színvonaltalanság nem érdekel,aki akar az tud tanulni.

Amúgy arra az egyetemre amelyikre menni szeretnék Franciaországba simán felvesznek bárhogy,mivel ott más a rendszer,szinte csak be kell iratkozni,aztán nem kell kiesni.

2012. febr. 20. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!