Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A munkaügyi központba ha...

A munkaügyi központba ha regisztrálok van esély, hogy tanfolyamra küldjenek, úgy hogy van egy OKJ-s bizonyítványom, viszont sose volt még bejelentett munkahelyem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, munkanélküli. Van egy középfokú OKJ-s bizonyítványom, de nem dolgoztam még sehol, maximum diákmunkán voltam.

Klassz lenne elvégezni még egy tanfolyamot, mert az én bizonyítványommal semmit nem érek.. és tudtommal a munkaügyi központ szokott embereket küldeni tanfolyamra.

De milyen kritérium kell hozzá? mikor küldik az embert tanfolyamra? Ingyenes? Hogy megy ez?

Valaki le tudná nekem írni részletesen?


2012. febr. 20. 14:05
 1/2 verde válasza:

Küldeni nem küldenek, neked kell jelentkezni!

Azt tudni kell, hogy nagyon sokan jelentkeznek ezekre a tanfolyamokra, többszörös a túljelentkezés.

Mivel nincs munka, sokan választják ezt a megoldást, mert jár keresetpótló juttatás a tanfolyam időtartama alatt. Leegyszerűsítve tanulsz és mellette pénzt is kapsz.

Mindegyik tanfolyamot megelőz egy tesztírás vagy egy felvételi elbeszélgetés. Akiknek sikeres a tesztjük, azok közül sorrendet állítanak fel. pl. azt veszik figyelembe, hogy mennyi ideje regisztrált álláskereső, hány szakmája van, mennyire látszik rajta, hogy aktív álláskereső.

Ha van olyan munkáltatói szándéknyilatkozat, hogy a tanfolyamot követően foglalkoztatni tudnak, akkor szinte biztos, hogy azt a jelentkezőt választják (mivel utána kikerül a rendszerből, sikerül neki elhelyezkedni).

A lényeg, hogy menj be a munkaügyre, és jelentkezz tanfolyamra, többre is jelentkezhetsz, de azért legyen konkrét elképzelésed. pl. ne jelöld be a virágkötőt + a kőművest :), mert egyből leveszik, hogy csak a pénz miatt mész a tanfolyamra, ilyenkor azonnal mész a lista végére.

A jelentkezési lapon, van egy ügyintézői javaslattételi rész, amit az az ügyintéző tölt ki, akinél leadod a jelentekésed, már ott próbáld meg magad sikeresen "eladni", hogy jó értékelést írjon rólad.

Mérd fel, hogy milyen végzettség megszerzése jelentene nagyobb esélyt a munkaerőpiacon illetve, hogy milyen munkakörben szeretnél dolgozni, és az alapján válassz.

Sok sikert!

2012. febr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes és segítőkész választ!! Már voltam a munkaügyiben és azt mondták, hogy majd március végén fognak ők is tudni valamit a tanfolyamokról.

Hát majd meglátjuk :) Köszönöm még 1x! :)

2012. febr. 24. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!