Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mért nem tudom megtanulni a...

Mért nem tudom megtanulni a történelmet?

Figyelt kérdés

semmi mással nincs bajom, minden más érettségi tantárgyból megvan a 3mas ( matekból még versenyre is megyek!)

de a törivel nem tudok mit kezdeni, nem értem, nem érdekel, utálom


a tanár se a legjobb, lediktálja amit akar, a többit tanuld meg a könyvből, (6oldal + füzet egyik napról a másikra!)

az osztály meg egy külön élmény, nem lehet érteni mit mond a tanár mert mindenki kiabál, és ekkor jön a kollektív büntetés, mindenki egyest kap vagy dogát ír... pedig én meg se szólalok, próbálok figyelni

16/l

szakközép



2012. febr. 20. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A törit seggelni kell. Esetleg segíthet, ha az adott témához a neten keresgélsz érdekességeket is, úgy nem olyan száraz.
2012. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

de azt tudom megtanulni amit értek/érdekel


kösz, elvagyok tiltva a nettől

most is wifis telefonról vagyok fent

2012. febr. 20. 21:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik ebben az esetben a tanárral lesz a gond, nem valami jól tud motiválni, sőt (sajnos a középsulis tanárok nagy részéhez nem jutnak el a reformpedagógiai elméletek), az egy jó nagy baromság, hogy egyik napról a másikra ennyi anyagot ad fel nem így kellene csinálni(biztos nem adnék fel ennyit, esetleg következő hétre), nem csodálom, hogy utálod. Emellett meg kell találnod azt a stílust, ahogy törit tudsz tanulni, tényeket, évszámokat stb. (kapcsolni dolgokat valamihez, vagy elképzelni egy eseményt, esetleg felvenni egy testhelyzetet, az sem mindegy, hogy mikor tanulsz, reggel vagy este, mindenkinek megvan, hogy mikor tud a leghatékonyabban tanulni).
2012. febr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
6 oldal + füzet? én versenyidőszakban 200 oldalakat olvastam naponta , na de lesz még ez így ezévben filozófia oktv 2. forduló , hát ha utálod akkor vicces lesz az érettségin bár még csak 16 vagy itt az az idő amikor eldöntöd hogy emgtanulod magadtól vaaaagy nem , bár nem tudom mik lesznek a felvételi tárgyaid de anna ka 2nek ötösnek kell lennie ha meg tanulmányi eredménnyel akarsz továbbmenni bár 3asokkal nem tudom azt hogy lehet akkor minden érettségit néznek , el kell dönteni mondom.
2012. febr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezt kérdezte a kérdező, hanem azt, hogy hogy bírná könnyebben megtanulni a történelmet. Az ő dolga, hogy hármas-e, vagy nem.
2012. febr. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

de sajnos végig ez a tanár lesz

valahogy meg kell tanulnom mert nem akarok év végén is megbukni


a hármasokkal semmi bajom, az a lényeg hogy annál rosszabb ne legyen!.

2012. febr. 21. 20:56
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
tanárfüggetlen a dolog én iskolára nem tanulok törit,filozófiát,angol mostmár a francia is kiválik azt angolból is CAE töri filó csomó verseny 2. fordulók vannak. rajtad áll leginkább az eredményességed. tanár inkább érettséginél emelten de otti s inkább irodalomnál csak , oktvnél meg egyetemen számít többet
2012. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, végülis a matekot is meg lehet tanulni a tankönyvből a magyarázat, és szemléltető példák alapján, de tanárral sokkal könnyebb és gyorsabb. Van, aki még tanár segítségével se érti.
2012. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

szüleidnek nem szóltál?ők nem tudnak beszélni a tanárral?



am én is egyetértek a többi hozzászólóval

2012. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Ez a baj a szakközéppel, te hiába teljeseíted meg a kellő mércét, sok oylat felvesznek aki épphogy eléri... Nézz sororzatokat a törivel kapcsoaltban. Hol jártok perpillanat az anyagban?
2012. febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!