Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angliában lehet e valahol...

Angliában lehet e valahol magyar nyelven (momentán estin vagy levelezőn) érettségizni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy meglehetősen jó lehetőséget amit nem szeretnék elszalasztani, viszont az érettségit most akartam elkezdeni, de annyira nem tudok jól angolul h angol nyelven tanuljak. A válaszokat előre is köszönöm!
2012. febr. 21. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet.Csakis angol nyelven lehet érettségizni.

Vannak olyan college ahol külföldieknek adják meg a lehetőséget,hogy tanuljanak,érettségizzenek.

Nem írtam mennyi idős vagy.Ez fontos,mert az iskola csak 18 éves korig ingyenes.Ha 19 éves vagy akkor fizetned kell akár az érettségiért is.

2012. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
írtad*
2012. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bánomisén ***** válasza:

Ilyesmiről még nem hallottam, persze ez nem zárja ki 100 %-osan, hogy lehet, de az itt eltöltött 8 évem alatt még nem találkoztam magyar nyelven tanuló, vizsgázó középiskolásokkal.


Gyere ki, egy év alatt megtanulhatod úgy a nyelvet, hogy aztán leérettségizhetsz itt is. Az itteni érettségi ráadásul semmi a magyarországi követelményekhez képest, nem kell lükére tanulnod magad.

2012. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3.-ik válaszoló elmondanád nekünk hogy érted hogy könnyebb ott az érettségi?kevesebb tétel vagy miben tapasztalod?
2012. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bánomisén ***** válasza:
Nem itt érettségiztem, úgyhogy saját tapasztalatom nincs, viszont volt itt tanárismerősöm, elhűltem, amikor az élménybeszámolóit hallgattam. Az oktatási rendszer és a követelmény teljesen más, mint Mo-on, sokkal kevesebb lexikális tudást kérnek itt, mint nálunk. Az itteni érettségizettek nagyjából a magyar 7-8. osztályosoknak megfelelő szinten mozognak tudásban.
2012. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Nos én benne vagyok ebben a témában mert a fiam itt érettségizett kint.14 éves volt amikor kijöttünk,és itt kezdte a tanulmányait.

Teljesen más a rendszer mint otthon.Inkább azt mondanám,hogy úgy tanulnak mint otthon az egyetemisták.Van 3 kötelező érettségi tantárgy.Angol,számtech,matek.Ezekből van a legtöbb órájuk.A többi tantárgyat fel kell vennie minden évben.Természetesen olyan tantárgyakat vesz fel a diák amire később szüksége lesz a továbbtanuláshoz vagy egyetemhez.Nem kell egyből megterhelni az agyat minden olyan tantárggyal amit utána nem is kamatozik..Maga a tanulás sem úgy megy mint otthon,hogy reggel 8-tól délután 3-ig.

Van amikor reggel mennek,van amikor vissza kell menniük délutáni oktatásra.Nincs annyi követelmény mint otthon a tantárgyaknál sem.De ha az illető diák egyetemre akar menni akkor nem elég a sima érettségi amit itt adnak(ami otthon egy középszintűnek felel meg) Ha egyetemre akar menni akkor minden felvett tantárgynál komoly elvárások vannak.Ott már kell tanulni.De előny,hogy csak azokat tanulod amire tényleg szükséged van.A fiam mérnök akar lenni,így felvette a fizika,elektronika,kémia tantárgyakat.(mert állítólag ezek kellenek) Ezek már itt sem könnyűek annak akinek otthon is gondja volt vele.

De tény,hogy aki otthon kitűnő tanuló az itt kint játszva elvégzi az iskolát,úgy hogy nem kell neki órákig tanulnia.Ami nagyon nehéz egy külföldi számára az az angol nyelv.Nem úgy tanulják mint otthon.Nincs fordítás,és minden angolul megy.Külön vizsgázol írásból,és szóbeliből is.Az aki itt kint egy sima C vizsgát tesz angolból az otthon a több mint az emelt..A fiam szépen beszél,szépen ír,mégis csak B-s lett.(az egyetemhez A-s vizsgát várnak el)

Ezért írtam korábban,hogy ha valaki elmúlt 18 éves,akkor onnantól kezdve hiába csak 1 éve maradt az iskolából fizetnie kell.Sajnos nem olcsó.Nekünk idén már fizetnünk kell.Csak a vizsgadíjak 400 fontba kerülnek.A tandíj meg 1200 font.Otthon legalább ingyen van az érettségi és a szakmai tanulmánya..(az egyetemet nem veszem,mert az itt kint eleve fizetős)

Ezért is írtam,hogy

2012. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amiről a bánomisén beszél,hogy 7-8 osztályos szintnek felel meg az a sima alap érettségi 3 kötelező tantárggyal.Az itt sem ér sokat,és a legtöbb diák azért ennél jóval többet akar tanulni.Aki csak az alapokat végzi el,az nem is nagyon érvényesül itt sem.Annál azért többet tanulnak,de messze nem annyi felesleges dolgot mint otthon.

Pl: vegyük a matekot.itt kint inkább arra a matekra mennek rá amit az életben is használ az ember.Nem tanulnak két-három ismeretlen egyenletekről sinusz-cosinuszokról,mert úgyse fogják alkalmazni sosem.(egy csak egy példa volt)Vagy tanul történelmet a fiam,,de nem annyira körültekintően mint otthon.Inkább csak azt amit a történelem során Angliát érintette.

2012. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!