Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME Engergetikai mérnök/Gépész...

BME Engergetikai mérnök/Gépészmérnök vagy ELTE fizikus, csillagászat?

Figyelt kérdés

Ez a hatalmas dilemmám, részletezem egy kicsit:



Még pár nap van a jelentkezés leadásának határidejéig és nem tudom eldönteni melyik legyen a kettő közül. A BME-n végzett gépészmérnökként fixebb álláslehetőségeket kapnék és komoly karriert lehetne befutni. De viszont a fizika, csillagászat és kozmológia jobban érdekel és az ELTE TTK új épülete is vonzóbb (+csillagvizsgálóval és műholdvevővel a tetején). Félek, hogy a mérnök szakon csak a "Hogyan?" kérdésre kapok majd csak választ és a "Miért?"-et örökre elfelejthetem, ezzel szemben a TTK-n úgy gondolom sokkal nagyobb súlyt kap ez a kérdés.


Külföldön tanulás és dolgozás lehetősége inkább talán a csillagász szakmára vonatkozik, de mérnöki diplomával valószínüleg itthon is jó keresettel kezdenék, mivel hiány van belőle. De presze az egyetemi évek sem harmadrangúak, hol lehet jobban létezni, BME Gépészmérnökin vagy ELTE TTK-n?


És mégvalami, el lehet-e egyszerre végezni a kettőt? A BME gépészmérnökit és ELTE fizikust? Vagy az öngyilkosság?



Ha bárkinek van valami segítő szándékú válasza, azt megköszönném!


2012. febr. 20. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:

egyszerre a kettőt nem ajánlanám. de majd ha felvettek az egyik helyre, akkor meglátod h h megy és akkor dönthetsz úgy h bevállalod a másikat is, ha akarod.

azt válaszd, amelyik jobban érdekel, szívesebben csinálnád. én bme-n vagyok gépész és szerintem ha valakit nem érdekel annyira ez a szak, az biztos nagyon megszenved. (az meg a másik dolog h szerintem egy mérnök szaknál, azért nem elég elsajátítani amit a suliban tanulnak, önmagadat is képezni kell folyamatosan, ami cska úgy megy, ha szereted csinálni)

ne az alapján válassz, hogy mennyit fogsz keresni ill. mennyire könnyen találsz munkát. (egyéb iránt sztem a fizikával sem lesz sokkal nehezebb dolgod, bár ennek nem néztem utána még soha sem. ) inkább az alapján válassz, h melyiket csinálnád szívesebben.

2012. febr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia

mindenképp azt válaszd,amelyiket szívesen csinálnád.Tudom és megértem,hogy nem csak erre kell gondolni,hanem a lehetőségekre is,hogy melyik éri meg jobban,bár a te esetedben szerintem mindkettő értelmes dolog.

Tényleg nagyon fontos,hogy csak olyat válassz,ami érdekel.Sajnos annak idején én is úgy választottam,mi éri meg(aztán kiderült,meg sem éri),nem a szívem csücske,de majd elleszek benne...hát amikor az ember már benne van és olyat kell tanulnod x évig,ami annyira nem is te vagy,akkor abba bele lehet rokkanni egy idő után.Másrészt ha olyat tanulsz,amit szeretsz és már pedig akkor jó is vagy benne,ha szereted,egyértelműen lesz állásod.Lehet,hogy itthon a csillagászok után nem kapkodnak,de ha kiemelkedően teljesítesz az egyetemen,akkor kaphatsz ösztöndíjakat,később csinálhatsz phd-t és természetesen munkád is lesz,én egyébként sem bátorítalak,hogy ebben az országban maradj,ahol sz..rba nem nézik a tanult,dolgozó embert...

2012. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd a pontszám eldöndi mi lesz, gépésszel az elején, mindkettőt várom igazából.
2012. febr. 22. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!