Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gépésztechnikus akarok...

Ha gépésztechnikus akarok lenni, milyen szakmát tanuljak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem gépésztechnikus szakmát.Hidd el van ilyen.
2012. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De előtte nézz utána mivel foglalkozik egy gépésztechnikus, mert nem ugyanaz egy gépeket kezelni, használni.. nem ugyanaz gépeket beállítani, üzemeltetni, kismértékben javítani.. és nem ugyan az gépeket, gépsorokat karbantartani, javítani..

Ha kitanulod mondjuk a gépipari számítástechnikai technikus szakmát, akkor a beállítás és üzemeltetés lesz a feladatot és kezelni is tudnod kell a gépet, gépsort.. stb.

De ha karbantartani is akarod, akkor inkább mechatronikai szerelő, vagy mechatronikai technikus, vagy műszerész pálya ami érdekelhet. Több dologhoz fogsz érteni,persze összetettebb sokkal és nehezebb is.. de valamit valamiért.

2012. márc. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És a gépgyártástechnológiai technikus szakmával is el lehet menni karbantartónak?
2012. márc. 21. 13:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem pontosan azt a képzést de az közelebb áll a gépek javításához, így azt gondolom ha szakmailag eljutsz arra a szintre és tudásra akkor gépgyártástechnikusi végzettséggel bizonyos területeken alkalmaznának karbantartóként is. De hozzáteszem nem kifejezetten azt tanulják.
2012. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én karbantartó ,gépbeállító voltam egy nagy palackozó üzemben 5 évig.Gépipari számítástechnikai technikusként.Mindent meg kellett oldani a műszerész problémák kivételével.Most CNC forgácsolóként dolgozom.
2012. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!