Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozással, tervezéssel...

William Costigan kérdése:

Programozással, tervezéssel szeretnék foglalkozni a jövőben. [HTML/PHP/JAVA] Melyik főiskola/egyetem lenne a legjobb eme célból? A szállás miatt jó lenne ha Pesten.

Figyelt kérdés
Emelt szintű informatika érettségivel. Két OKJ-s képesítéssel + egy szakmával ha ez számít. ( ) Csak komoly válaszok érdekelnek.
2012. febr. 26. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Szabadúszóként érdemes csak.



Főiskolán, egyetemen, csak kiszopatják a beledet a matekkal, és szrt se tanulsz meg, lépést se tudnak tartani az újabb és újabb verzókkal.


Neked kell "összeszedni" a neten, vagy csatlakozni egy csapathoz. De a legjobb ha elkezdesz irogatni kisalkalmazásokat ingyenesen a neveddel fémjelezve.


Ha mázlid van kitalálsz vmi olyasmit aminek a licenszéből egy életre megélsz.


Sztem kezdésnek tanuld meg az alapokat, arra meg ott a youtube, és az ebookz hu

2012. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

amúgy a html php meg a java ma már kőkorszaknak számít.


flash van meg perl és még olyanok amiket ki se tudnék mondani.

2012. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

pl. elte-ik programtervező informatikus.

tény h elvileg semmit se fognak ott megtanítani neked (csak önerőből fogod tudni megtanulni), de egy papír azért nem jön rosszul erről...

2012. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

BME-VIK. Kollégium havi 9ezer (pesten az gyakorlatilag ingyenes), nagyon modern, tiszta, csöndes. ösztöndíjak kiemelkedően magasak. Vannak olyan ismerőseim akik már az első félévtől kezdve dolgoztak mellette és simán bírják. Ja, és megkeresnek annyit mint egy átlag szabadúszó, de közben baráti és szakmai kapcsolatokra tesznek szert és lesz egy papírjuk is. A képzés baromi jó, tévhit, hogy csak a matek nagyon gyakorlatias tárgyak is vannak, ahol a tanár ott van és segít (számítógépteremben, kiscsoport).

Az egyetem annyi lehetőséget nyújt (támogatott utazások, spec. ösztöndíjak, versenyek, munka, kutatás, rendezvények), hogy felsorolni se bírom.

2012. febr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Öcsém ELTE programtervező informatikusra jár...


de kiborul a gyufásdoboz, leesés előtt megszámolja, hányat használtunk el belőle... :-/

2012. febr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tehát ha jól értem a fősulin csak az alkalmazott matek lesz főleg, (amihez amúgy nem sok lövésem van, mármint a matekhoz). és hogy akkor külön kéne megtanulni, valami "maszekabb", különoktatáson. BME-n gondolkodtam én is amúgy, mert az ELTE IK nem tűnik túl jónak, mintha kevés lenne a lehetőség. meg ez az istenverte matek, szerintem annyira nem lehet fontos a programozáshoz...
2012. febr. 26. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Ó, pedig a programozáshoz bizony a matek eléggé hozzátartozik, noha valóban, nem minden esetben.

Egy példa, ami a webes világban is sokszor előjön az adatbázisok felépítése, szerkezete lehet.

[link]

Ez is matematikai alapok nyugszik.



Amúgy ha a matekot NAGYON nem bírod, akkor az ELTE lehet nem neked való.

Itt elég sok az elmélet belőle, de bírható. (Pl. én sem voltam túl jó matekból soha, de azért sikerülnek a matekos tárgyaim.)


Az egyetemen az ember az elméleti hátteret tanulja meg, amit később, magának kell a gyakorlatba ültetni. Valóban sehol nem tanítanak meg senkit profin programozni egy adott nyelvben, viszont megkapja azt a szükséges tudást, hogy elboldoguljon bármilyen program megírása során.


Amúgy mondjuk ELTE IK-n a C szakirányon a Javat elég erősen leadják, több féléven keresztül is elő-elő jön.



@20:45: Ez hülyeség, épp, hogy a flash most megy ki a divatból!

A perl jó, de annyira nagy sikernek nem örvendett.

Weben a PHP a vezető, esetleg a python, ruby jön utána, a java pedig a desktop/szerver oldalon, valamint a mobiltelefonokon jellemző.



20:37: Lehet szabadúszóként is tanulni és elsajátítani eleget ahhoz, hogy az ember elboldoguljon, de ha jön egy tényleg komolyabb, durvább, szokatlan feladat, akkor esélyes, hogy megáll a tudomány, ha nem volt megfelelő az oktatás....

Valóban "profi" szinte eljutni, csak úgy önszorgalomból nagyon nehéz, sokkal nehezebb, mint kijárni egy egyetemet és még hozzá tanulni.

2012. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!