Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémiám nem túl erős-így...

Kémiám nem túl erős-így gyógyszerészeti?

Figyelt kérdés

Tizedikes vagyok és jelenleg fogalmam sincs, hogy mi szeretnék lenni, a gyógyszerész viszont megfogott:) A baj csak az, hogy kémiából 4-es vagyok, viszont ilyen 3,6 körüli. Tehát gyengén. Igazából tavaly 4-es lettem, bár a tanár jóindulatán múlt, mert látta, hogy tényleg hajtottam. Félévkor 3-as lettem, azóta 4-es, 5-ösöket szereztem, így állok most 4,65-re.


Biológiát eddig szeretem, 5-ös vagyok. (orvos nem szeretnék lenni:))


2012. febr. 27. 13:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
Te tudod mi érdekel, de gondolom azért nem vagy jó kémiából, mert annyira nem érdekel, hogy igazán foglalkozz vele. Így pedig elég rizikós olyan szakra menni, ami erre épül.
2012. febr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm gyógyszerész szakra jár, nagyon kemény szak, sok a kémia és nem árt ha szereti az ember. Bekerüléshez ajánlott emelt szintű kémia érettségi. Latint is tolják ezerrel, minden héten van a tárgyakból valamilyen számonkérés. Hajtós egy szak, kb mint az orvosi.
2012. febr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Hát az baj, ha már itt sem megy a kémia. De még van időd, hajts rá ezerrel, vedd fel faktnak és igen, erősen ajánlott az emelt érettségi. Gyógyszerészeten 10 különböző kémia van...
2012. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Előző, mi az a 10 féle, leírnád kérlek? Csak érdekelne (nem akarok gyógyszerész lenni), magamtól eddig jutottam: általános, szervetlen, szerves, bio, analitikai, fizikai (vagyis ezeket csak gondolom, de biztos vannak, nem? )


A kérdésre pedig: jól gondold át, hogy érdemes e olyan tantárgyra építeni a jövődet, amiből hiába hajtasz, nem vagy ötös. Szerintem igazából bármi megtanulható, meg tényleg ha felveszed a faktot és emeltezel belőle, akkor rendben is van, csak tudod érdemes azon gondolkozni, hogy jól éreznéd e magad így, hogy olyan dologgal foglalkozol, amiből nem vagy igazán jó, és gondolom nem is érdekel mélységekig ez a tárgy.

Egyébként mi fogott meg benne?

2012. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Aha az stimmel, amit leírtál. Ami még eszembe jut az a kolloidika és a gyógyszerészi kémia.
2012. febr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Mi fogott meg benne?:) Hát igazából tetszett az orvosi is, csak ott nagyon sokáig kell tanulni, meg vannak még vele ilyen problémáim. A lényeg, hogy nem tudnám magam teljesen odatenni, az pedig azt igényelné.

A gyógyszerész meg más. Igazából nem mondom, hogy nem szeretem a kémiát, csak néha dolgozat előtt, amikor tanultam, sokszor széttéptem volna a füzetem legszívesebben:D De szerintem inkább azért, mert nem tanultam órákra. Az előző tz-re pl tanultam órákra is, bár nem vittem túlzásba. Nem kaptuk ki, szerintem olyan 4-es lesz.


A baj az, hogy eddig valamiért utáltam, de most kezd érdekelni, nem tudom miért. Remélem nem csak pillanatnyi fellángolás.


Most az lesz, hogy innen ráhajtok, készülök és tanulok, év végéig meglátom milyen eredménnyel és ha úgy látom, hogy nem puszulok bele, hogy 4-es, 5-ösöket szerezzek, akkor felveszem faktnak szeptemberben. Viszont ha nem fog menni, akkor semmi értelme, inkább gondolkozok majd másban :\


Köszi a válaszokat! :)

2012. febr. 27. 17:38
 7/19 anonim ***** válasza:

Csak akkor vágj bele tényleg, ha érdekel és szereted is a kémiát, mert ott 5 éven keresztül látástól-vakulásig kémiázni fogsz.

(Engem is érdekelt ez a szak, mert gyógyszerészként könnyen el lehet helyezkedni, jól lehet keresni és nyugis munka. El is kezdtem tanárhoz járni, hogy felkészítsen emelt kémiára. És ott szembesültem azzal, hogy én képtelen lennék 5 éven keresztül kémiázni. Nem azért, mert hülye vagyok hozzá, csak egyszerűen nem érdekelt eléggé.)

2012. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Gyógyszerészen is seggelni kell rendesen, nem hiába az orvosi karon tanítják. A kémiák sokasága mellett ott van az említett latin, biológiák különböző fajtái (molekula, sejtbiosz stb).

Oda is magas a pontszám a bekerüléshez.(kb 410 volt tavaly)


Nem akarlak letörni, de komolyan kell venni, rá kell startolni a kitűnő érettségire és az emelt kémiára.

2012. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor az lesz, amit leírtam. Év végig nagyon ráhajtok a kémiára és majd az alapján döntök:)


Egyébként a biosz és a latin nem jelentene problémát. (mármint biztos nehéz, de értitek:D)

2012. febr. 28. 16:36
 10/19 anonim ***** válasza:
Felejtős ez a szak, ha nem megy a kémia... Én vegyész vagyok tudom miről beszélek.. Ha csak nem vagytok extra gazdagok, hogy pár félév bukás beleférjen és utána ki tudjátok perkálni az akkorra már 1 milla tandíjat félévente.
2012. febr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!