Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Halasszak vagy végigcsináljam...

Halasszak vagy végigcsináljam vagy mi legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 21 éves lány vagyok, egytemista.

Szeptemberben kezdtem a sulit, minden álmom ez a szak volt, meg úgy egyébként is az egyetem. Az a nagybetűs tudjátok, ahogy az ember lánya egy borostyánnal befuttatott épületet elképzel ahová csupa komoly és baromi okos ember jár. Baromi büszke voltam magamra, hogy majd én...a családból elsőként...és mások is milyen büszkék lesznek rám, minden happy volt. A fejemben. Aztán jött a ráeszmélés, hogy nem is vagyok biztos benne, hogy én ezt akarom. De igazából nem tudom eldönteni, hogy ez valós probléma vagy csak egy hülye kislányos nyavajgás, mikor már az ember nem tudja, hogy jódolgában mire panaszkodjon. Ebben kérném a segítségetek.

Több problémám is van ezzel az egésszel. Először is nem abban a városban élek, ahol tanulok, ergó tömegközlekedem, oda-vissza minden nap kb. 2 órát összesen. Tehát két óra máris elmegy a napomból a semmire tulajdonképpen. Aztán ott vannak maguk az órák. Jó, persze, tudom, hogy majd később szakosodom és ezek még csak alapozó tantárgyak, de sok olyan van közöttük amiket abszolút hülyeségnek tartok és később nem fogok hasznosítani őket az életben...mint anno középsuliban a matek hülyeségei.De katalógusosak, szóval mégis ott kell lennem. Ez is csak időhúzás. A következő ami zavar: az órák közötti szünetek. Van úgy, hogy két óra között 3 órás (wtf?????) szünetem van. Ahhoz túl hosszú, hogy csak tengjek-lengjek, ahhoz meg rövid, hogy hazajöjjek. Mit csinálunk? Beülünk valahová...inni...ami persze tök jó, mert összekovácsolja a csapatot stb. de akkor sincs túl sok haszna. Későn érek haza és megint egész nap gyakorlatilag alig csináltam valami hasznosat. Az ilyenek miatt pl. diákmelózni nem tudok, pénzem nincs, max diákhitelből, mert fizetősön vagyok és máshogy nem tudnám. Ez is elég gáz.

Itthon pedig nem merem megmondani, hogy így érzek,mert anno én könyörögtem, hogy jöhessek erre a szakra, anyuék nem igazán támogatták, aztán most meg visszakozom:/

Saját magam ellen beszélek.

Szeretnék diplomás ember lenni, saját magam miatt is, de a családom miatt is, mert én lehetnék az első akinek diplomája van. Anyuék büszkék lennének rám, persze én is magamra és úgy érzem, hogy most ezzel csalódást okoznék nekik és hetekig hallgathatnám a "akkor minek kellett ebbe belekezdeni, mondtam, hogy valami okj-s szakmát csinálj meg" kezdetű monológokat, amiktől már herótom van.

Valamint...mindeközben van egy álmom is és most úgy érzem, feladnám azt is, ha most feladom a sulit.

A probléma tehát adott, a kérdést fent olvashatjátok köszi:)

E.


2012. febr. 28. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbálj koleszba menni, azzal megoldódik az a gond, hogy ha másik városból jársz be, valamint a gondod ami abból ered, hogy nem lehetett jól összerakni az órarendet és szüneteid vannak (ez mellesleg kb így is marad :D).

Az alapozó tárgyakat meg ki kell bírni. Nem lehet mit csinálni velük, gondolom valamilyen szinten csak kapcsolódnak ahhoz amit tanulsz valamint ha alapozó tárgy nem tetszik akkor kb. az sem fog tetszeni ami a később lesz hisz az a lényege az alapozásnak, hogy a későbbi nehezebb tárgyak menjenek. Kb. mintha valaki elmenne fizika szakra és nem szereti a matekot :D

Szóval szerintem próbálj meg koleszba bekerülni, valamint ha ez nem sikerül akkor arra a 2 órára ott a tanulás :P

2012. febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Milyen szakon vagy? Ha vannak ilyen hosszú szüneteid akkor beülhetsz a könyvtárba tanulni, hidd el nagy segítség, hogy nem vizsgaidőszakban kell a sok ismeretlen anyagot megtanulnod. Az persze más, ha rájöttél hogy nem érdekel amit most tanulsz, akkor felesleges ott lenned, és fogyasztani az államis féléveidet. Ez esetben passziváltasd magad egy félévre, dolgozgass kicsit hogy letisztuljanak benned a dolgok. Ha szeptemberben is ugyanezt érzed, akkor jelentkezz máshová, szerintem a szüleid is megértenék.

2012. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Komédiás vagyok. Az álmom pedig, hogy dok.film készítő, riporter, újságíró legyek. Tudom, hogy az elsőhöz leginkább az SZFE-t kellett volna, de nem voltak olyan jók az eredményeim így ezt választottam, valahonnan el kellett indulni.

Am. koleszt nem szeretnék mert az megint csak pénz.:/

és esküszöm, hogy nem kifogásokat keresek, de most nagyon nem állunk jól anyagilag. ja és persze köszi, hogy írtok:)

2012. febr. 28. 20:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez így lesz végig. Tele lesz haszontalan hülyeségekkel, amik soha, semmire sem lesznek jók, ha nincs szerencséd, már 10 éve amúgy is elavult, de végig kell ülni, sőt be is kell nyalni, mert hát miért is ne?


És valószínűleg az órarended is ugyanilyen fostalicska lesz, a nagyon nagy egyetemek zsúfolt szakjain lehet általában jobban variálni, ahol sok választható óra van, sok időpontban, meg vannak tanárok, akik engednek átjárást a csoportok között, hogy minél jobban rakhasd össze az órarendedet. Bár vannak, ahol ezt konkrétan leszarják, hogy tiszta lyuk az órarended, de, ha minden egyes alkalommal pl. egyikből a hármas csoporttal járhatnál, másik tárgyból meg az nyolcassal, akkor meg is lenne oldva, nem is mondhatnák, hogy elveszted a fonalat, mert mindig ugyanazzal a csoporttal mész, de csak azért se engednek ilyet!


Ez a felsőoktatás, üdv!

2012. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!