Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok? Nincs már...

Mit gondoltok? Nincs már késő? Milyen lehetőségeim vannak? Érdemes ezen a területen elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Későn jöttem rá (11. osztályos vagyok), hogy érdekel az orvosi karrier, szívesen dolgoznék a szakmában, még ha nehéz is.

Úgy tudom, hogy kell hozzá kémia-biológia-fizika vagy valamilyen más természettudományi tantárgy érettségije.

Melyikből kell emelt szintű?

Úgy hallottam, hogy érettségi után meg lehet csinálni akármelyik tantárgyból az emelt szintűjét, ha szeretném, vagy nem vagyok megelégedve az eredményemmel. Ez hogy működik?

Mennyire nehéz? valaki...tapasztalatok??!!

Nagyon megköszönném a válaszokat!



2012. márc. 1. 10:00
 1/4 anonim válasza:
100%

Először is: egyáltalán nem vagy elkésve. :) Én 19 vagyok, és jövőre felvételizek az orvosira, mert kicsit nehezen esett le, hogy nekem ezt kell csinálnom.


Felvételizni 2013-től 2 emelt szintű érettségivel lehet. Biológia kötelező, vmint választhatsz a fizika és a kémia emelt között is. A kémiát többen ajánlják, mert hasznosabb. Orvosin a fizikának pedig köze nincs a középiskolai anyaghoz.

Szóval én inkább a kémiát ajánlom, bár ez a te döntésed, ha úgy érzed fizikából jobb eredményt tudsz elérni, akkor azt válaszd. :)


Ha mondjuk nem sikerül jól vmelyik érettségid, akkor a következő érettségi időszakban újra megpróbálhatod, de ez már plusz költséggel jár.


Ha érdekel az anatómia, bírod a vért,a boncolást, és szorgalmas, kitartó vagy, akkor el lehet végezni az orvosit. :)

2012. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

2013tól kötelező az emelt, de csak 1! Nem vagy elkésve, ha nem sikerül az érettségi, még mindig ottvan a lehetőség hogy jelentkezel egészségügyi szakközépbe esetleg a témába vágó okj-s illetve felsőfokú szakképzésre. Ezalatt tehetsz egy felsőfokút is.

De úgy jársz a legjobban ha felveszed a bioszt meg a kémiát faktra/specre, bioszból emeltezel, kémiából közép és mellette tanulod a fizikát is. És ne hagyd a nyelvizsgát 12.re, ha tudsz, tegyél előrehozott érettségit nyelvből!

Egy 12.es

2012. márc. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az orvosira két emelt kell! :)

[link]


[link]


[link]

2012. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :-)
2012. márc. 2. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!