Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lehetséges az,...

Szerintetek lehetséges az, hogy rossz érettségivel valaki később jogászként vagy könyvelőként tevékenykedjen?

Figyelt kérdés
Én még nem érettségiztem de nem lesz valami jó, akkor később szerintetek ha befizetek egy bizonyos összeget akkor engednek majd tanulni? Mit saccoltok?
2012. márc. 2. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Érettségivel biztosan nem leszel jogász, de könyvelő lehetsz ha elvégzel egy OKJ-s tanfolyamot.
2012. márc. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az erettsegit senki nem nezi csak azt hogy meglegyen. viszont tovabbtanulashoz nem artanak a pontok. de fizetos suliba bekerulhetsz es ha elvegzed kutya nem fogja nezni milyen volt az erettsegid.
2012. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre vagy főiskolára szeretnél menni, oda a költségtérítéses szakokra is elég magas a ponthatár, szóval ha fizetsz, ha nem, egy szintet (nem is alacsonyat) meg kell ütni, ahhoz, hogy bekerülj. Jogászképzés nincs tanfolyamon, de könyvelő lehet egy OKJ-s végzettséggel, ahhoz OKJ-ra mehess, csak be kell iratkoznod.
2012. márc. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van, ha az érettségit nem tudod normálisan letenni, akkor a jogi egyetemről fél év után sírva fogsz elmenekülni (főleg ilyen hozzáállással - még nem is érettségiztél, van időd, de már temeted magad ahelyett, hogy leülnél és belehúznál).


Egyébként nyilván költségtérítéses képzésen (milliós nagyságrendre gondolj, mire lediplomázol) valamivel alacsonyabb a ponthatár, de a "rossz" érettségi oda sem elég. Mit értünk rosszon?

2012. márc. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3-as átlagom lett érettségin, és sajnos nem volt elég pontom, hogy a Pázmány jogi karának államilag finanszírozott helyeire bekerüljek. Mostanában már egyébként se reális a dolog, mert 450-480 pont körül vannak a ponthatárok, mivel az országnak már nem kell annyi "jogász" meg "diplomás". Gazdasági szakokon ugyanez a keretcsökkentés történt.


Egyébként most a Pázmány jogi karán tanulok, kötött felhasználású diákhitelt vettem fel, és félévente 250 000 Ft a képzés díja, ami 5 éves. Ha kérdésed van ezekkel kapcsolatban, nyugodtan írj privit. :)

2014. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!